Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Testování destilátů a lihovin platí hejtmanství

úterý, 18. září 2012, 16:30

Krajská hygienická stanice v Brně provedla více než 500 kontrol zaměřených na dodržování mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, zakazující prodej lihovin a vícestupňového alkoholu. Zatím zjistili její kontroloři 14 případů jeho porušení, řekl v úterý hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Kvůli situaci s lihovinami se v úterý sešla bezpečnostní rada Jihomoravského kraje. Podle Haška projednala aktuální informace při řešení situace ohrožení životů a zdraví obyvatel metylalkoholem. „Nadále probíhají terénní kontroly dozorových institucí,“ prohlásil hejtman.

Pokračují rovněž bezplatná testování vzorků lihovin a destilátů pro obyvatele Jihomoravského kraje, která jsou u vybraných laboratoří hrazena z rozpočtu hejtmanství. Do úterní deváté hodiny ranní bylo dosud přijato celkem 350 vzorků, otestováno 79.

Dosud provedenými testy nebyla škodlivá množství metanolu zjištěna s výjimkou podezření na vysoký podíl metanolu u jednoho ze vzorků testovaných VUT.

„Neustále se zvyšuje zájem občanů o bezplatné testování - jsou avizovány testy desítek vzorků zakoupených převážně v kamenných obchodech, ale také vzorků z větších množství alkoholu pořízených ke zvláštním příležitostem, jako jsou svatby či oslavy,“ upozornil Hašek.

Napsal Jiří Nováček, Mediafax

Štítky Brno, metanol, test

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o