Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Testování destilátů a lihovin platí hejtmanství

úterý, 18. září 2012, 16:30

Krajská hygienická stanice v Brně provedla více než 500 kontrol zaměřených na dodržování mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, zakazující prodej lihovin a vícestupňového alkoholu. Zatím zjistili její kontroloři 14 případů jeho porušení, řekl v úterý hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Kvůli situaci s lihovinami se v úterý sešla bezpečnostní rada Jihomoravského kraje. Podle Haška projednala aktuální informace při řešení situace ohrožení životů a zdraví obyvatel metylalkoholem. „Nadále probíhají terénní kontroly dozorových institucí,“ prohlásil hejtman.

Pokračují rovněž bezplatná testování vzorků lihovin a destilátů pro obyvatele Jihomoravského kraje, která jsou u vybraných laboratoří hrazena z rozpočtu hejtmanství. Do úterní deváté hodiny ranní bylo dosud přijato celkem 350 vzorků, otestováno 79.

Dosud provedenými testy nebyla škodlivá množství metanolu zjištěna s výjimkou podezření na vysoký podíl metanolu u jednoho ze vzorků testovaných VUT.

„Neustále se zvyšuje zájem občanů o bezplatné testování - jsou avizovány testy desítek vzorků zakoupených převážně v kamenných obchodech, ale také vzorků z větších množství alkoholu pořízených ke zvláštním příležitostem, jako jsou svatby či oslavy,“ upozornil Hašek.

Napsal Jiří Nováček, Mediafax

Štítky Brno, metanol, test

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdíletFotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Dnes, 19:56Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba –...

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátovéHry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Dnes, 17:32Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u...

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Dnes, 16:54Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o