Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Radní chtějí sloučit městské nemocnice pod jedno vedení

středa, 28. ledna 2015, 10:32

Zefektivnit a stabilizovat provoz a léčebnou péči je cílem záměru sloučit Nemocnici Milosrdných bratří a Úrazovou nemocnici, který ve středu schválili radní města.

V následujících týdnech povede vedení města diskuzi se všemi dotčenými subjekty, která z právnických osob může přetrvat a která zaniknout, případně bude uvažovat nad jiným modelem centrálního řízení tak, aby obě nemocnice tvořily jeden funkční celek.

„Pro efektivní zajištění zdravotní péče v městských nemocnicích se ukazuje jako nezbytné, aby byly obě nemocnice řízeny jedním managementem,“ řekl k záměru náměstek primátora Matěj Holan, který má brněnské zdravotnictví na starosti.

Zdravotní péče zůstane v každém případě zachována v obou zdravotnických zařízeních, tedy jak v Úrazové nemocnici Brno na Ponávce, která se nadále bude zaměřovat na chirurgické výkony, tak v Nemocnici Milosrdných bratří na Polní.

Celý proces bude probíhat v úzké spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR, řádem Milosrdných bratří a dalšími subjekty.

O záměru byli informováni jak ředitel Úrazové nemocnice Karel Doležal, tak ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Josef Drbal. Současně byl s tímto záměrem obeznámen také ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Tento krok již získal podporu ředitele brněnské regionální pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiřího Kořínka, předsedy Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Rostislava Vyzuly a předsedy senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Jana Žaloudíka.

„Uplynulých několik let ukázalo, že brněnské zdravotnictví musí projít reformou. Musí se stát více efektivním, ekonomicky soběstačným se zajištěním jistoty pro pacienty i zdravotnický personál. Sloučení obou městských nemocnic vidím jako krok správným směrem,“ konstatoval brněnský poslanec Rostislav Vyzula.

Podle primátora Petra Vokřála budou v nejbližší době zahájena jednání s představiteli řádu Milosrdných bratří, kterým patří historická budova a pozemky v Polní ulici. Současná smlouva mezi městem Brnem a řádem je platná do roku 2018.

Nemocnice Milosrdných bratří je nejstarší souvisle fungující městskou nemocnicí na Moravě a po pražské Nemocnici Na Františku druhou nejstarší v Česku. V listopadu 2007 oslavila výročí 260 let od svého vzniku.

Od 1. července 1993 se oddělila od tehdejšího Sdružení zdravotnických zařízení Brno I jako samostatná příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je statutární město Brno. V roce 2000 získala pod svou správu areál léčebny na Červeném kopci.

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o