Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Nové prostory ICRC přijaly první pacienty

středa, 9. ledna 2013, 13:12

O týden dříve, než se původně plánovalo, jsou ode dneška do nových prostor budovy Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) přijímání první pacienti. A to jak k urgentním zákrokům, k ambulantním vyšetřením, tak i na lůžková oddělení I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Klinika tak obnovila v plném rozsahu komplexní péči o pacienty s urgentními stavy, zejména s akutním infarktem myokardu, život ohrožujícími poruchami srdečního rytmu nebo plicní embolií a také péči o pacienty po transplantacích.

„Celková kapacita na čtyřech odděleních je 86 lůžek, z nichž 11 připadá na koronární jednotku, která může přijmout o tři pacienty více oproti původnímu stavu. Nové prostředí přináší významně vyšší komfort pro ambulantní i hospitalizované pacienty,“ uvedla mluvčí fakultní nemocnice Šárka Urbánková.

Pracoviště jsou špičkově vybavena, nově jsou posílena o řadu technologií, z nichž nejvýznamnější je druhá angiografická linka v ceně 25 milionů korun.

Na dobu pěti týdnů před uvedením do provozu převzaly péči o pacienty pracoviště spadající do působnosti kardioangiologické kliniky. Především II. interní klinika Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Interní kardiologická klinika.

Dále pak odborná pracoviště Fakultní nemocnice Brno, Nemocnice Milosrdných bratří, Vojenské nemocnice a Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje. „Těm všem za pomoc a spolupráci upřímně děkujeme,“ konstatovala Urbánková.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně poskytuje základní, specializovanou a vysoce specializovanou diagnostickou, léčebnou a ošetřovatelskou péči. Má 30 odborných pracovišť s centry vysoce specializované péče a statut komplexního kardiovaskulárního, cerebrovaskulárního a onkologického centra.

Její pracoviště jsou výukovými základnami Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Plní vědecko-výzkumné úkoly, provádí klinická hodnocení léčiv a zdravotnických prostředků. Realizuje unikátní projekt Mezinárodního centra klinického výzkumu (FNUSA-ICRC).

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

čtvrtek, 17. října 2019, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

čtvrtek, 17. října 2019, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

čtvrtek, 17. října 2019, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o