Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Nové prostory ICRC přijaly první pacienty

středa, 9. ledna 2013, 13:12

O týden dříve, než se původně plánovalo, jsou ode dneška do nových prostor budovy Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) přijímání první pacienti. A to jak k urgentním zákrokům, k ambulantním vyšetřením, tak i na lůžková oddělení I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Klinika tak obnovila v plném rozsahu komplexní péči o pacienty s urgentními stavy, zejména s akutním infarktem myokardu, život ohrožujícími poruchami srdečního rytmu nebo plicní embolií a také péči o pacienty po transplantacích.

„Celková kapacita na čtyřech odděleních je 86 lůžek, z nichž 11 připadá na koronární jednotku, která může přijmout o tři pacienty více oproti původnímu stavu. Nové prostředí přináší významně vyšší komfort pro ambulantní i hospitalizované pacienty,“ uvedla mluvčí fakultní nemocnice Šárka Urbánková.

Pracoviště jsou špičkově vybavena, nově jsou posílena o řadu technologií, z nichž nejvýznamnější je druhá angiografická linka v ceně 25 milionů korun.

Na dobu pěti týdnů před uvedením do provozu převzaly péči o pacienty pracoviště spadající do působnosti kardioangiologické kliniky. Především II. interní klinika Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Interní kardiologická klinika.

Dále pak odborná pracoviště Fakultní nemocnice Brno, Nemocnice Milosrdných bratří, Vojenské nemocnice a Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje. „Těm všem za pomoc a spolupráci upřímně děkujeme,“ konstatovala Urbánková.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně poskytuje základní, specializovanou a vysoce specializovanou diagnostickou, léčebnou a ošetřovatelskou péči. Má 30 odborných pracovišť s centry vysoce specializované péče a statut komplexního kardiovaskulárního, cerebrovaskulárního a onkologického centra.

Její pracoviště jsou výukovými základnami Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Plní vědecko-výzkumné úkoly, provádí klinická hodnocení léčiv a zdravotnických prostředků. Realizuje unikátní projekt Mezinárodního centra klinického výzkumu (FNUSA-ICRC).

O čem píše Drbna.cz

Podezření z úniku daní Čapího hnízda má police za vážnéPodezření z úniku daní Čapího hnízda má police za vážné

Podezření z úniku daní Čapího hnízda má police za vážné

Dnes, 09:26Policie zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s hospodařením farmy Čapí hnízdo, a to pro...

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučujeMilion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

pondělí, 15. července 2019, 18:26„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří...

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policiePamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

pondělí, 15. července 2019, 16:30V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o