Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Kraj i Brno zvýšily od ledna o pět procent platy v nemocnicích

neděle, 1. února 2015, 11:18

Jihomoravský kraj zvýšil od ledna o pět procent platy ve všech nemocnicích. Učinil tak v souladu s nařízením vlády, řekla dnes mluvčí kraje Denisa Kapitančiková. Vyššího platu se dočkali všichni zaměstnanci osmi nemocnic, záchranné služby i dalších čtyř organizací zřizovaných krajem v oblasti zdravotnictví. Stejný krok učinilo i město Brno, uvedl mluvčí radnice Pavel Žára.

Zvýšení tarifních platů v nemocnicích od ledna o pět procent schválila vláda. Podle jejího nařízení by měly stoupnout platy nejen státním, ale i krajským, městským, církevním či soukromým zařízením. Peníze by na to měly dát v úhradách za léčení zdravotní pojišťovny. Některé nemocnice v České republice však avizovaly, že na růst platů nebudou mít.

Jihomoravský kraj zřizuje nemocnice ve Znojmě, Vyškově, Kyjově, Hodoníně, Břeclavi, Tišnově, Ivančicích a Letovicích. Kromě toho spravuje zdravotnickou záchrannou službu, Jihomoravské dětské léčebny, Dětské centrum Znojmo, Dětské centrum Kyjov a Domov pro postižené děti Otnice. "Navýšení platů bude podle sdělení ministerstva zdravotnictví zohledněno v úhradách od pojišťoven," uvedla Kapitančiková. Podle ní se navýšení týká zhruba 5600 lidí a vyžádá si za rok asi 100 milionů Kč.

Od ledna si na lepší peníze přijdou i zaměstnanci brněnských nemocnic zřizovaných městem. Týká se to Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazové nemocnice. "Nařízení vlády se týká všech zaměstnanců zdravotnických zařízení. Kromě dvou nemocnic se tedy platy zvýšily i ve Sdružení zdravotnických zařízení II Brno a v Chovánku - dětském centru rodinného typu," informoval mluvčí města Žára.

Každá ze dvou brněnských městských nemocnic má okolo 500 zaměstnanců. Roční navýšení na platech obou zařízení činí skoro 18 milionů korun, u sdružení 3,5 milionu a u Chovánku téměř 1,5 milionu. "U nemocnic jsou mzdové náklady převážně financované ze zdravotního pojištění, proto v rozpočtu pro letošní rok nepočítáme s žádným navýšením finančních prostředků na pokrytí pětiprocentního zvýšení," sdělil Žára. Pro sdružení město vymezilo půl milionu a pro Chovánek milion korun, zbytek peněz si musí obstarat sama zařízení.

Zdroj: ČTK | Foto: FN Brno

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločkyV týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Dnes, 11:09Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o