Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Fakultní nemocnice pořídila vybavení za tři miliony korun

pátek, 2. listopadu 2012, 16:57

Přístroje na vybavení pracoviště centrální sterilizace za více než tři miliony korun pořídila Fakultní nemocnice Brno. Cílem je snížit rizika při ručním mytí zdravotnických prostředků, informovala mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Náklady činily téměř 3,2 milionu korun. Evropská unie poskytla z Evropského fondu pro regionální rozvoj skoro 2,7 milionu, bezmála půl milionu zaplatila nemocnice. „Nainstalovali jsme nové dekontaminační a mycí automaty a jiné zdravotnické prostředky,“ uvedla Mrázová.

Podle ní je jedním ze stěžejních programů oddělení centrální sterilizace minimalizace rizika, které hrozí například při mytí zdravotnických prostředků. Personál se může bodnout, pořezat a hrozí i infekce.

„Při dlouhodobém sledování se ruční dekontaminace prostředků ukazuje jako nejrizikovější. Celosvětový trend je tyto manuální technologie minimalizovat. Přispívá k tomu zavedení jednorázových zdravotnických prostředků nebo využití moderních technologií strojových,“ řekla mluvčí.

Z propočtů nemocnice se celková suma zpracovaného zdravotnického materiálu blíží k jednomu milionu kusů ročně.

Napsala Lenka Horáková, Mediafax
Foto: Pan Hyde, Wikipedia

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Dnes, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o