Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Vlna respiračních onemocnění v Brně ustupuje, žloutenky nepřibývá

pátek, 10. března 2017, 17:58

Vlna chřipky a akutních respiračních onemocnění v Brně ustupuje. Momentálně připadá 1577 nemocných na 100.000 obyvatel, minulý týden jich bylo 1690. Přetrvávají lokální epidemické výskyty, například v Brně je nemocnost stále nad hranicí 2000 nemocných na 100.000 obyvatel.

Výraznější pokles respiračních onemocnění hygienici zaznamenali na Blanensku a Vyškovsku. K dalšímu poklesu by mohly přispět nadcházející jarní prázdniny, uvedla ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Renata Ciupek. Nepřibývají nové případy žloutenky.

Lékaři dál doporučují důsledně dodržovat zásady hygieny rukou a při onemocnění věnovat náležitou pozornost léčbě a chorobu nepřecházet.

Hygienici zaznamenali začátek chřipkové epidemie v první půli ledna, kdy také většina nemocnic zakázala návštěvy. Na doporučení hygieniků nemocnice zákaz odvolaly ve druhé polovině února.

Na ústupu je také epidemie žloutenky. V posledních třech týdnech nebyl hlášen žádný nový případ. Počet nemocných v roce 2017 tedy zůstává stejný - hygiena eviduje 24 potvrzených onemocnění, loni jich na jihu Moravy bylo 448. Riziko pro další šíření nemoci ale představuje teplejší počasí, kdy lidé začnou častěji jíst venku.

Virus se vylučuje stolicí a vniká do těla ústy, především když si lidé neumyjí ruce před jídlem. Proto hygienici nabádají k umývání rukou teplou vodou a mýdlem po každé návštěvě toalety. Lidé by ale neměli ani sdílet jednu svačinu, pití, cigaretu a ani se utírat stejným ručníkem.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o