Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Žloutenka se na jihu Moravy zatím vyhýbá dětem, nemocných je pár

středa, 21. září 2016, 12:26

V Jihomoravském kraji je i přes nový školní rok minimum dětí nakažených žloutenkou, přestože celkový počet nakažených lidí každý týden narůstá. Počet nakažených je kolem 260, dětí ale tvoří minimální část, prohlásila Radka Boháčová z jihomoravské hygienické stanice. Podle ní hygienici zatím nevydávali žádná opatření pro školu.

V Jihomoravském kraji se o prázdninách rozšířila žloutenka natolik, že je počet nakažených více než desetinásobný oproti předchozím rokům. Boháčová však upozornila, že nejvíce zasaženou skupinou jsou mladí dospělí. Nezměnilo se to ani po začátku školního roku, kterého se někteří odborníci obávali vzhledem k možnému rozšíření nákazy mezi děti. "Zatím nemáme takové případy, že by bylo v některé škole více nakažených dětí a museli jsme vydávat větší opatření," uvedla Boháčová.

Podle ní je nakaženo jen pár dětí, které nemoc získaly od dospělých z rodiny. "Tyto případy řešíme v konkrétní třídě, kde dítě bylo. Žádné šíření nákazy v kolektivu ale nemáme," doplnila Boháčová.

Nejvíce žloutenka zasáhla Brno, nejčastěji ji mají lidé ve věku 20 až 44 let. Každý týden přibývá zhruba 20 nových případů. Od začátku roku se k minulému pátku potvrdilo 258 nakažených. Hygienici provedli protiepidemická
opatření u více než 1500 osob, které byly s nakaženými v kontaktu.

Město Brno zareagovalo na situaci očkováním sociálních pracovníků magistrátu a části strážníků, chystá i očkování pro sociální pracovníky nestátních organizací a bezdomovců. Zaměstnance naočkuje i záchranná služba. Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová tvrdí, že hygienici mají situaci pod kontrolou a že oproti minulosti je počet nakažených nízký. Například v roce 1979 bylo v celé ČR 32.000 nakažených, nyní je jich v ČR kolem 500.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o