Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Nádrž Výrovice na Znojemsku má vodu nevhodnou ke koupání, Brněnská přehrada i biotop jsou zatím v pořádku

pátek, 23. srpna 2019, 12:03

Vodní nádrž Výrovice na Znojemsku má vodu nevhodnou ke koupání. Některým lidem by mohla způsobit zdravotní problémy. V ostatních přírodních koupalištích v Jihomoravském kraji je možné se koupat, některá ale mají horší jakost vody. Vyplývá to z výsledků měření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje.

Hygienici sledují asi dvacítku nejnavštěvovanějších přírodních koupališť. U některých dělají rozbory sami, z dalších jim posílají výsledky provozovatelé koupališť. Lidem pak nechávají informace na informačních tabulích nebo na webu.

V nádrži Výrovice se situace od minulého týdne nezměnila, limity překročily sinice a chlorofyl. Kvalita vody se naopak zlepšila v rybníku Suchý na Blanensku, kde byla minulý týden také voda nevhodná ke koupání, nová měření ale ukázala na zhoršenou jakost vody, koupat se v ní dá.

Zhoršenou jakost vody hygienici po týdnu opět zjistili i ve vodní nádrži Letovice na Blanensku, také v první laguně horní nádrže na Nových Mlýnech. Vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi hygienici evidují ve vodní nádrži Palava na Blanensku, v druhé laguně na Nových Mlýnech, ve Vranovské přehradě a také v Brněnské přehradě na koupalištích Osada, Rakovec, Rokle a Sokolské koupaliště.

V Brně si zaplavete bez problémů

Vodu vhodnou ke koupání má brněnské jezírko Wellness Infinit Maximus, také přírodní koupací biotop Brno - jih, Kovalovice a Oslavany na brněnském venkově, vodní nádrž Lučina na Hodonínsku i Bohuslavice na Hodonínsku. Obdobně je na tom i Luleč na Vyškovsku, koupaliště Vémyslice a Bantice na Znojemsku. Voda vhodné ke koupání je i v Brněnské přehradě u Kozí horky.

Kvalitu vody ovlivňuje také počasí, například horko nebo třeba déšť. V posledních letech nemuseli hygienici nikde zakazovat koupání s výjimkou loňského roku, kdy zakázali koupání v Brněnské přehradě. Velké teplo a sucho vedlo ke zhoršení kvality vody. V minulosti byla přehrada nevhodná ke koupání. Po jejím vyčištění za stovky milionů korun ji ale mohou lidé využívat.

 

Napsal(a) ČTK | Foto MMB

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Jihomoravský

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o