Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Kraj dá pět milionů na rozšíření Hospice sv. Alžběty v Brně

neděle, 23. června 2019, 12:30

Jihomoravský kraj dá na rekonstrukci Hospice sv. Alžběty v Brně a rozšíření jeho služeb pět milionů korun. Schválili to zastupitelé. Náklady na rekonstrukci a rozšíření jsou 60 až 70 milionů korun, řekl ČTK ředitel hospice Karel Kosina. Podle něj se kapacita rozšíří o 23 lůžek.

Pět milionů dalo hospici už dříve město Brno, které mu také poskytlo navíc zápůjčku 15 milionů korun na zahájení prací. "Dalších 35 milionů máme z Evropské unie a u státu budeme žádat o 20 milionů, ze kterých bychom potom vrátili 15 milionů Brnu," řekl Kosina. Zbytek nákladů uhradí hospic od dárců.

Peníze poslouží na rekonstrukci severního křídla kláštera na Starém Brně, ve kterém se hospic nachází. Podle Kosiny by práce mohly začít na podzim nebo v zimě letošního roku a potrvají 13 měsíců. S otevřením se počítá v lednu roku 2021.

Cílem projektu je vytvoření nové pobytové odlehčovací služby s kapacitou 23 lůžek, uvedl náměstek hejtmana Marek Šlapal (ČSSD). "Pro vznik je nezbytné provést rekonstrukci a dostavbu dnes nevyužívané části budovy, která je v havarijním stavu," řekl Šlapal. Dodal, že s ohledem na stárnutí populace bude tento typ služby stále více využívaný.

Hospic se stará o umírající lidi. Nová investice má přinést pomoc také pacientům s těžkou formou kognitivní poruchy jako Alzheimerovou nemocí nebo demencí. O tyto pacienty se vesměs starají rodinní příslušníci, nové prostory hospice mají sloužit pacientům do doby, než péči o ně opět převezmou členové rodiny. Očekává se zájem stovek klientů každý rok.

 

Napsal(a) ČTK | Foto MUNI

Štítky ČR, správa, sociální, Brno, Jihomoravský

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předemSouzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Dnes, 11:38Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana,...

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcemPodle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Dnes, 10:11Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva...

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráciZeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Dnes, 09:18Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o