Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Oslava narozenin se nevydařila. Poraněný muž po pádu vděčí za svůj život kolemjdoucím

čtvrtek, 16. května 2019, 16:50

Po oslavě svých narozenin skončil v nemocnici. Při cestě domů se muži nepodařilo trefit cestu, na ulici Cejl upadl a poranil si hlavu. První pomoc mu poskytli kolemjdoucí.

V úterý po deváté hodině večer se čtyřiapadesátiletý muž vracel z oslavy domů posilněný alkoholem. Večerní popíjení se mu ale nevyplatilo. Před restauračním zařízením Tara na křižovatce mezi ulicemi Francouzská, Vranovská a Cejl se neopatrně opřel o zátaras okolo rozkopané cesty, a ten i s mužem spadl do staveniště.

Muži přispěchali na pomoc kolemjdoucí

"Běžel jsem z Líšně do centra a na Cejlu jsem viděl podnapitou osobu, která sotva šla. Na začátku rozkopané ulice se opřela o nestabilní stavební zátaras, který se spolu s ním zřítil do rozkopané silnice a pád z asi jednoho metru způsobil tupou ránu připomínající praskající ořech. Byla už tma a pán měl štěstí, že ho někdo viděl a nenechal to být. Ihned jsem zavolal záchranku a na pomoc mi přišla ještě i kolemjdoucí, která pro jeho štěstí pracovala v nemocnici."  napsal nám svědek nehody a oslavencův zachránce David Weinfurt. 

Pomoci je třeba v každém případě

Kolemjdoucí, která muži také přišla na pomoc, seskočila za zraněným a ihned se s ním snažila komunikovat a držet jej při vědomí, dokud nepřijela sanitka. Později se ukázalo, že žena má s první pomocí zkušenosti ze zaměstnání, pracuje totiž na oddělení ARO v nemocnici. Muže po cestě již jednou potkala a doporučila mu, aby se držel budov, on však její rady nebral vážně.

"Na ulici nebyl přístup na vjezd pro sanitku, tak jsem mezitím odstranil záterasy, aby sanitka projela staveništěm co nejblíž ke zraněnému. Bylo obtížné ho vytáhnout z propadliny do sanitky, ale ve třech, ještě s dvěma muži od záchranky, jsme to zvládli.Je mou povinností zasáhnout, když v okolí není nikdo jiný. Ale už jsem byl v životě naneštěstí svědkem, kdy lidé prostě procházejí a štítí se podnapilého člověka oslovit nebo zkontrolovat, jestli je v pořádku." dodává David Weinfurt.

Po příjezdu sanitky si muže do péče převzali záchranáři a poskytli mu adekvátní pomoc. Poté byl muž převezen do nemocnice U Svaté Anny, kde podstoupil další vyšetření. 

Podobných příběhů se děje spousta

"Je paradoxní, že ještě před půl rokem jsem se potácel podobně, pak jsem dospěl k rozhodnutí, že tato cesta má jen jeden směr, a tak jsem se rozhodl každý den sportovat a naprosto abstinovat od všech návykových látek. A zrovna při dnešním běhu mám šanci předat tuto zprávu dál." svěřil se David Weinfurt se svým příběhem.

 

 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionůOdbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

úterý, 23. července 2019, 17:20Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a...

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledneÚstavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

úterý, 23. července 2019, 17:08Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer....

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňůČesko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

úterý, 23. července 2019, 12:06Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o