Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Den linky 155: I zdravotníci mají svůj den! Nabídnou prohlídku sanitky a pokusí se o český rekord

čtvrtek, 9. května 2019, 13:30

Ve středu 15. 5. se na Moravském náměstí bude slavit Den linky 155. V plánu je program pro děti i dospělé, ukázka první pomoci a dokonce i pokus o nejdelší nepřetržitou resuscitaci prováděnou dětmi! Pomůžete jihomoravským zdravotníkům dostat se do České knihy rekordů?

Zajímá vás jak vypadá práce záchranářů, jak funguje sanitka a co je třeba udělat při první pomoci? Zdravotníci si na Den linky 155, symbolicky ve středu 15. 5. , opět připravili bohatý program, který začne na brněnském Moravském náměstí u sochy Jošta už od 9 ráno a potrvá do 16 hodin odpoledne. Na místě budou stát stany i sanitky k prozkoumání. 

Zdravotníci zájemcům ukážou vybavení vozidel, předvedou a naučí poskytovat první pomoc a zodpoví dotazy, ať už se budou týkat dětských úrazů, cévních mozkových příhod, seniorské obálky, záchranných uliček nebo automatizovaných externích defibrilátorů. K dispozici budou i stánky Aplikace Záchranka a Nadačního fondu Kryštůfek.

Naučte se pomoci a zapište se do České knihy rekordů

Pro děti je připravena také speciální akce a možnost stát se součástí českého rekordu. Bude to významná událost Dne linky 155. Pod dohledem zdravotníků se letos nejmladší zájemci pokusí o „Nejdelší nepřetržitou resuscitaci prováděnou dětmi". Malí „zachránci“ budou na figurínách stlačovat hrudník, jeden musí navazovat na druhého a řetězec se nesmí přerušit. Pokus o rekord se zahájí v 10 hodin a skončit by měl v 16 hodin. Na průběh tohoto pokusu bude dohlížet komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den, pokud se vše podaří jak má, zapíše se po skončení tato akce do České knihy rekordů.

Zdravotnické základny otevřou dveře návštěvníkům

Součástí Dne linky 155 bude také možnost podívat se přímo na základny zdravotníků po celém Jihomoravském kraji. Den otevřených dveří nabídnou základny Brno – Ponava, Brno – Černovice, Vyškov, Znojmo, Hrušovany nad Jevišovkou, Šumná, Hodonín, Veselí nad Moravou, Kyjov, Břeclav, Blansko, Velké Opatovice, Boskovice, Ivančice a Tišnov. Přesné adresu najdete na https://www.zzsjmk.cz/vyjezdove-zakladny

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto www.zzsjmk.cz

Štítky den linky 155, zdravotníci, sanitka, první pomoc, resuscitace

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v PrazeNejvětší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Dnes, 14:06Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast...

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkářiHodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Dnes, 10:17Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na...

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutímPředmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Dnes, 09:31Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o