Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Den linky 155: I zdravotníci mají svůj den! Nabídnou prohlídku sanitky a pokusí se o český rekord

čtvrtek, 9. května 2019, 13:30

Ve středu 15. 5. se na Moravském náměstí bude slavit Den linky 155. V plánu je program pro děti i dospělé, ukázka první pomoci a dokonce i pokus o nejdelší nepřetržitou resuscitaci prováděnou dětmi! Pomůžete jihomoravským zdravotníkům dostat se do České knihy rekordů?

Zajímá vás jak vypadá práce záchranářů, jak funguje sanitka a co je třeba udělat při první pomoci? Zdravotníci si na Den linky 155, symbolicky ve středu 15. 5. , opět připravili bohatý program, který začne na brněnském Moravském náměstí u sochy Jošta už od 9 ráno a potrvá do 16 hodin odpoledne. Na místě budou stát stany i sanitky k prozkoumání. 

Zdravotníci zájemcům ukážou vybavení vozidel, předvedou a naučí poskytovat první pomoc a zodpoví dotazy, ať už se budou týkat dětských úrazů, cévních mozkových příhod, seniorské obálky, záchranných uliček nebo automatizovaných externích defibrilátorů. K dispozici budou i stánky Aplikace Záchranka a Nadačního fondu Kryštůfek.

Naučte se pomoci a zapište se do České knihy rekordů

Pro děti je připravena také speciální akce a možnost stát se součástí českého rekordu. Bude to významná událost Dne linky 155. Pod dohledem zdravotníků se letos nejmladší zájemci pokusí o „Nejdelší nepřetržitou resuscitaci prováděnou dětmi". Malí „zachránci“ budou na figurínách stlačovat hrudník, jeden musí navazovat na druhého a řetězec se nesmí přerušit. Pokus o rekord se zahájí v 10 hodin a skončit by měl v 16 hodin. Na průběh tohoto pokusu bude dohlížet komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den, pokud se vše podaří jak má, zapíše se po skončení tato akce do České knihy rekordů.

Zdravotnické základny otevřou dveře návštěvníkům

Součástí Dne linky 155 bude také možnost podívat se přímo na základny zdravotníků po celém Jihomoravském kraji. Den otevřených dveří nabídnou základny Brno – Ponava, Brno – Černovice, Vyškov, Znojmo, Hrušovany nad Jevišovkou, Šumná, Hodonín, Veselí nad Moravou, Kyjov, Břeclav, Blansko, Velké Opatovice, Boskovice, Ivančice a Tišnov. Přesné adresu najdete na https://www.zzsjmk.cz/vyjezdove-zakladny

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto www.zzsjmk.cz

Štítky den linky 155, zdravotníci, sanitka, první pomoc, resuscitace

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Dnes, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTELetiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Dnes, 11:58Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy...

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje BabišeVedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

pátek, 23. srpna 2019, 21:55Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o