Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Na chřipku zemřeli na jihu Moravy další tři lidé, epidemie končí. Brněnské nemocnice ruší zákaz návštěv

sobota, 9. března 2019, 12:16

Na chřipku zemřeli tento týden v Jihomoravském kraji další tři lidé. Počet nemocných ale klesá a jižní Morava je podle dnešních informací krajské hygienické stanice na konci epidemie. Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně s platností od soboty zrušila zákaz návštěv.

Stejné rozhodnutí učinila také Fakultní nemocnice Brno. „Od soboty jsou proto znovu všechny tři areály - Bohunice, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu - v návštěvní hodiny přístupné," uvedl mluvčí Pavel Žára.

Počet nemocných v týdnu klesl o osm procent, momentálně lékaři evidují 1466 nemocných s akutními respiračními infekcemi a chřipkou na 100.000 obyvatel. Nemocnost klesá ve všech věkových skupinách a ve všech okresech kraje, uvedla Renata Ciupek z protiepidemického odboru hygienické stanice.

Stále se však objevují případy chřipky s velmi závažným průběhem. Tento týden přibylo pět takových případů a lékaři evidují tři úmrtí. Od začátku epidemie tak zemřelo v kraji 14 lidí.

„Vývoj nemocnosti ukazuje, že Jihomoravský kraj je na konci epidemie. Nadále však velmi důrazně doporučujeme onemocnění nepodceňovat a věnovat náležitou pozornost léčbě," uvedla Ciupek.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík

Štítky chřipka, epidemie, jižní Morava, ústup, úmrtí

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v PrazeNejvětší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Dnes, 14:06Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast...

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkářiHodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Dnes, 10:17Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na...

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutímPředmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Dnes, 09:31Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o