Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Chřipková epidemie na jižní Moravě opět roste, nemocných už je dvacet sedm tisíc

sobota, 10. března 2018, 11:06

V Jihomoravském kraji za poslední týden znovu vzrostl počet nemocných v chřipkové epidemii o 1000. Nemoc má 27.000 lidí mezi 1,2 milionem obyvatel. Zhruba čtvrtinu tvoří chřipka a zbytek jsou akutní respirační onemocnění. Nejvíce zasažené jsou okresy Blansko a Brno-venkov. Nemocné jsou všechny věkové kategorie, nejvíce děti.

Na 100.000 obyvatel připadá v Jihomoravském kraji 2247 nemocných, minulý týden to bylo 2155 nemocných na stejný počet obyvatel. „Nejvyšší nemocnost je na Blanensku, kde je 2750 nemocných lidí na 100.000 obyvatel. Tam je i za poslední týden největší nárůst, který je o polovinu. Rozjelo se to tam až teď se zpožděním," uvedla Radka Boháčová z Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje

Počátek chřipkové epidemie zaznamenali hygienici na konci ledna. Silnější rozjezd epidemie zmírnily na počátku února jarní prázdniny v jihomoravských školách, které zamezily šíření nemocí mezi dětmi v kolektivu. Po prázdninách však nemocnost postupně stoupala a hygienici doporučili nemocnicím a dalším lůžkovým zařízením vydat zákaz návštěv, ke kterému nemocnice většinou přistoupily stejně jako některé domovy pro seniory.

Návštěvy už dříve zakázaly Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, ale i nemocnice v Kyjově, Hodoníně nebo Břeclavi. Návštěvy jsou naopak možné v Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Podle jeho mluvčí Zuzany Joukalové pacientům s onkologickým onemocněním setkávání s blízkými pomáhá. Ústav ale apeluje na všechny, aby v případě nemoci návštěvu příbuzných odložili.

Akutní respirační nemoci zahrnují nachlazení, rýmu a z toho plynoucí záněty dutin nebo průdušek. Chřipka zasáhne celý organismus a doprovázejí ji vysoké horečky.
 

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Štítky chřipka, epidemie, jižní Morava

O čem píše Drbna.cz

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročnéDRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Dnes, 16:22Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je...

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjdeČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

Dnes, 15:22ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO,...

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájemRegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

Dnes, 11:33Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o