Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V bohunickém kampusu začala stavba špičkového Biology Parku

středa, 16. července 2014, 10:50

V pondělí začala poklepáním na základní kámen stavba špičkového biotechnologického centra Biology Park Brno. Hejtman Michal Hašek a prezident České hospodářské komory Vladimír Dlouhý představili budoucnost moderního vědeckého pracoviště napojeného na Středoevropský technologický institut CEITEC a pavilon Integrovaných laboratoří biomedicínských technologií (ILBIT). Čtyřpatrová budova má plochu vnitřních prostor šest a půl tisíce metrů čtverečních. Vedle vlastní podpory výzkumu bude pracoviště pracovat na popularizaci výsledků nebo poradenství v oboru biotechnologií.

Za velkou výhodu je považována blízkost Fakultní nemocnice v Bohunicích nebo Inkubátoru biomedicínských technologií INBIT. Hejtman Michal Hašek ocenil především skutečnost, že umístění biotechnologického parku umožní jeho efektivní propojení s již existující vědecko-výzkumnou infrastrukturou.

"Vybudovaný biotechnologický park a související podnikatelský inkubátor vytvoří organizované prostředí pro zabezpečení spolupráce veřejných a soukromých vědeckých a inovačních subjektů, s cílem lepšího průniku inovačních technologií, výrobků a služeb na trh," uvedla mluvčí Jihomoravského kraje Denisa Kapitančíková.

V kampusu v Bohunicích začala stavba Biology Parku, foto: Jihomoravský kraj

V kampusu v Bohunicích začala stavba Biology Parku

středa, 16. července 2014, 11:03

O čem píše Drbna.cz

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik KodrasNerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Dnes, 13:07Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním...

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíkyVarování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Dnes, 12:52Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších...

Potíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidíPotíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidí

Potíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidí

Dnes, 12:45Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o