Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Na jihu Moravy nepřibyl nový případ žloutenky, nákaza stále hrozí

sobota, 25. února 2017, 15:05

V kraji za poslední týden nepřibyl žádný nový případ žloutenky. Hygienici však stále prověřují několik podezření, riziko nákazy stále hrozí. Za poslední měsíc nebyl po dobu dvou týdnů žádný nový případ, potom se jich minulý týden objevilo hned šest. Od začátku roku je jich celkem 24, loni hygienici evidovali 448 nakažených v kraji.

Situace posledního týdne se podle vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renaty Ciupek dostala na úroveň první poloviny února, kdy žádný nový pacient nepřibyl. "Stále však nekončíme, protože stále dobíhají naše dozory. Nesmíme zapomenout na to, že se nám i minulý týden objevilo šest nových případů. Z nich čtyři byly z okolí dříve nakažených, ale dva neměly žádnou souvislost. Je tam určitý potenciál," zdůraznila Ciupek.

Kromě toho hygienici provádějí opatření ještě v jedné škole, kde se objevil případ nákazy. "Doběhne až v půli března," poznamenala Ciupek. Celkem podle ní hygienici provedli opatření u desítky škol, kde byli nemocní jednotlivci. Díky tomu se však podařilo zamezit šíření nákazy do kolektivu. Nemocní byli lidé především v rodinách, kde si žloutenku předávali členové mezi sebou. Opatření provedli hygienici u více než 2200 osob, které byly v kontaktu s nakaženými.

Problémy se žloutenkou se na jižní Moravě objevily loni v létě, kdy každý týden přibývalo 20 až 30 nově nakažených. Loňských 448 případů v kraji tvořilo polovinu z celkového počtu v celé republice. Žloutenka se projevuje zvýšenou teplotou, bolestí svalů a kloubů, nevolností a zežloutnutím očního bělma a kůže.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročnéDRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Dnes, 16:22Plánujete letní dovolenou a už vás omrzeli klasické cílové destinace českých turistů, kterými je...

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjdeČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

Dnes, 15:22ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO,...

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájemRegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

Dnes, 11:33Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o