Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Na jižní Moravě se zvýšil počet nemocných v chřipkové epidemii

pátek, 24. února 2017, 21:08

V kraji po několika týdnech poklesu vzrostl za poslední týden počet lidí s akutními respiračními onemocněními a chřipkou skoro o 2000. Chřipková epidemie tak nadále trvá. Mezi téměř 1,2 milionem obyvatel je skoro 22.000 nemocných a šest procent tvoří chřipka. Před týdnem bylo nemocných asi 20.000. Nejvíce jich je v Brně a na Hodonínsku.

V posledních týdnech se počet nemocných snižoval. Hygienici proto předpokládali, že je epidemie na ústupu, a před týdnem odvolali doporučení nemocnicím zakázat návštěvy. Nemocnice pak po měsíci a půl zákaz odvolaly, což platí i nyní. "Je ale vidět, že nás epidemie neopouští a nemocnost zase vzrostla. Zatím neděláme žádné závěry. Může to být jen výkyv. Uvidíme za týden," řekla vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek.

Podle ní připadá na 100.000 obyvatel 1859 nemocných, před týdnem jich bylo kolem 1700. "Nárůst evidujeme rovnoměrně ve všech věkových kategoriích. Nemocné jsou děti, dospělí v produktivním věku i senioři," doplnila Ciupek.

Nejvíce pacientů je v Brně, kde je skoro 2200 nemocných na 100.000 obyvatel. V Brně žije asi 380.000 lidí. Následuje Hodonínsko téměř s 2000 nemocnými na 100.000 obyvatel a Brněnsko, kde je skoro 1800 nemocných na stejný počet obyvatel. Chřipková epidemie začala na jižní Moravě v první půli ledna.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročnéDRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Dnes, 16:22Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je...

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjdeČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

Dnes, 15:22ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO,...

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájemRegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

Dnes, 11:33Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o