Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Studentům ekonomie v Brně bude přednášet bývalý prezident Václav Klaus

čtvrtek, 23. února 2017, 08:48

Bývalý prezident Václav Klaus začna v jarním semestru na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity přednášet o transformačních procesech v Česku. V šesti blocích přiblíží studentům přechod společnosti od řízeného k tržnímu hospodářství, ale také problémy české ekonomiky během hospodářských krizí.

Studenti dostanou také příležitost poslechnout si uznávané zahraniční odborníky, například německého ekonoma Hanse Wernera Sinna nebo guvernéra Národní banky Slovenska Jozefa Makúcha.

"Chceme, aby naši studenti měli co nejvíc příležitostí potkávat se s lidmi z praxe a se špičkami našeho oboru. Osobnosti, které se nám daří na univerzitu přivádět, jsou velkým přínosem pro studenty i akademickou obec," řekla proděkanka pro vnější vztahy a marketing Dagmar Špalková.

Klausovy přednášky jsou v rozvrhu každou druhou středu. Kapacita volitelného předmětu je naplněná. Klaus už na univerzitě na podobné téma přednášel v roce 2014.

Zájemci, a to nejen z fakulty, mohou přijít v pátek ve 13:00 na přednášku Hanse Wernera Sinna o německé energetické revoluci. Podle britského listu The Independent patří Sinn k nejvlivnějším žijícím světovým myslitelům, americká agentura Bloomberg jej v roce 2013 zařadila na druhé místo v žebříčku nejvlivnějších ekonomů světa.

Veřejnosti bude přístupná také přednáška guvernéra Národní banky Slovenska Jozefa Makúcha. Uskuteční se ve středu 29. března a je zaměřená na bankovní unii, tedy systém, který dohlíží a řeší krize bank v EU.

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity vznikla v roce 1990, má kolem 3000 studentů. V minulém roce studentům přednášel například guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Zdroj: ČTK
 

O čem píše Drbna.cz

Češi nevěří institucím, EU není výjimkouČeši nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Dnes, 12:01Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii....

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotíPašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Dnes, 11:09Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři...

VW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit 636 milionůVW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit 636 milionů

VW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit 636 milionů

Dnes, 09:24Nárok na odškodnění 636 milionů korun pro majitele vozů koncernu Volkswagen v tzv. kauze Dieselgate...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o