Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brno nabídne rodičům předškoláků bezplatné semináře a veletrh základních škol

pondělí, 6. února 2017, 15:36

Odbor školství brněnského magistrátu připravil novinku v podobě bezplatných seminářů pro rodiče předškoláků. Semináře rodiče připraví na úskalí spojená s přechodem dítěte do základní školy. Kromě toho se 16. a 17. února uskuteční veletrh základních škol ve Středisku volného času Lužánky.

Zápisy do základních škol budou v dubnu. Přesné datum si určují ředitelé jednotlivých zařízení. Podle Hladíka úsek školství spravuje webovou stránku, kde rodiče najdou termíny zápisů do prvních tříd i s popisem průběhu zápisů. "Výběr základní školy je závažným rozhodnutím. Chceme rodičům poskytnout maximální informace, ať už pomocí webu, veletrhu základních škol nebo seminářů," řekl Hladík.

Tříhodinové semináře jsou novinkou a rodiče se na nich dozvědí o všech úskalích, které je s přechodem ze školky do školy mohou potkat. "Zatím máme připravené tři semináře a každý po 40 rodičích. Už se nám ale přihlásilo přes 140 rodičů, takže budeme otevírat další," uvedl Hladík. Doplnil, že je nutná registrace na webu, přičemž přihlašovací jméno a heslo najdou rodiče na nástěnce v každé školce, nebo ho dostanou e-mailem od vedení školky.

Od 16. do 17. února se koná tradiční veletrh základních škol. "Mohou se na něm prezentovat školy všech zřizovatelů, ať už jsou to školy zřizované městem, církví, nebo jsou to soukromá zařízení," řekl Hladík. Rodiče se pak mohou na veletrh přijít podívat a získat přehled o školách a jejich nabídce.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka ZímuZeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Dnes, 08:59Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o