Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brno dá čtyřicet milionů na investice ve sportovní oblasti

středa, 3. května 2017, 13:31

Celkem 40 milionů korun dá Brno na investice ve sportovní oblasti. Z toho 30 milionů půjde sportovním klubům a zbylých deset na vybudování lesních stezek pro terénní cyklistiku. Desítky milionů Brno každoročně dává sportovním klubům dospělých i mládeže na činnost.

Žádat mohli všichni majitelé nebo provozovatelé sportovní infrastruktury v každé z 29 městských částí Brna od fotbalových klubů až po sokolské organizace. Městu přišlo asi 60 žádostí. Jak řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL), některé byly vázané na dotace z ministerstva školství, které ale byly nakonec neúspěšné. Některým žádostem tak město nevyhovělo.

Skoro 37 milionů si rozdělí 39 spolků, zbylé tři miliony zůstanou v rezervě. „Oproti loňskému roku se částka na opravy a investice pro sportovní kluby navýšila z 15 milionů na letošních 30 milionů. Mnoho projektů jsou různé rekonstrukce, opravy sportovišť a pohybují se v částkách statisíců korun. Některé částky jsou ale významnější. Dalších deset milionů je dotace na vybudování lesních stezek." uvedl Hladík.

Doplnil, že vybudování stezek navazuje na cyklostezky z Jedovnic na Blanensku, do kterých v minulosti investoval Jihomoravský kraj. „Teď se přidáváme my z dotací ze strany města a Mariánského údolí, aby se trasy mohly propojit," dodal Hladík.

Podle něj se loni dodatečně přidělilo dalších 18 milionů korun. „Díky těmto penězům mohou brněnské tělovýchovné spolky udržovat a rozvíjet své tělocvičny, hřiště nebo technické zázemí," podotkl Hladík. Dotace podle něj mají dosáhnout toho, aby děti získaly nadšení pro sport a v pozdějším věku se mu mohly věnovat třeba i na profesionální úrovni.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

neděle, 19. května 2019, 14:59První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít...

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdemeStudené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

neděle, 19. května 2019, 14:14Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů...

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zónyZemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

neděle, 19. května 2019, 11:29Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o