Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brno dá čtyřicet milionů na investice ve sportovní oblasti

středa, 3. května 2017, 13:31

Celkem 40 milionů korun dá Brno na investice ve sportovní oblasti. Z toho 30 milionů půjde sportovním klubům a zbylých deset na vybudování lesních stezek pro terénní cyklistiku. Desítky milionů Brno každoročně dává sportovním klubům dospělých i mládeže na činnost.

Žádat mohli všichni majitelé nebo provozovatelé sportovní infrastruktury v každé z 29 městských částí Brna od fotbalových klubů až po sokolské organizace. Městu přišlo asi 60 žádostí. Jak řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL), některé byly vázané na dotace z ministerstva školství, které ale byly nakonec neúspěšné. Některým žádostem tak město nevyhovělo.

Skoro 37 milionů si rozdělí 39 spolků, zbylé tři miliony zůstanou v rezervě. „Oproti loňskému roku se částka na opravy a investice pro sportovní kluby navýšila z 15 milionů na letošních 30 milionů. Mnoho projektů jsou různé rekonstrukce, opravy sportovišť a pohybují se v částkách statisíců korun. Některé částky jsou ale významnější. Dalších deset milionů je dotace na vybudování lesních stezek." uvedl Hladík.

Doplnil, že vybudování stezek navazuje na cyklostezky z Jedovnic na Blanensku, do kterých v minulosti investoval Jihomoravský kraj. „Teď se přidáváme my z dotací ze strany města a Mariánského údolí, aby se trasy mohly propojit," dodal Hladík.

Podle něj se loni dodatečně přidělilo dalších 18 milionů korun. „Díky těmto penězům mohou brněnské tělovýchovné spolky udržovat a rozvíjet své tělocvičny, hřiště nebo technické zázemí," podotkl Hladík. Dotace podle něj mají dosáhnout toho, aby děti získaly nadšení pro sport a v pozdějším věku se mu mohly věnovat třeba i na profesionální úrovni.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojilyHybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

Dnes, 08:50V městské hromadné dopravě krajských měst přibývá v posledních letech vozů využívajících...

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik KodrasNerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

sobota, 20. července 2019, 13:07Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním...

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíkyVarování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

sobota, 20. července 2019, 12:52Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o