Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Lužánky budou v neděli patřit pejskům. Čtyřnozí miláčci z útulků zde budou hledat nový domov

sobota, 5. října 2019, 15:18

Přemýšlíte, že si pořídíte psa? Nekupujte, adoptujte. V brněnském lužáneckém parku budou během neděle 6. října čekat desítky pejsků z útulků na novou životní šanci. Díky umisťovací výstavě Chcete nás? takovou šanci už v minulosti dostalo přes padesát pejsků. Jejich noví páníčci se s nimi předvedou na promenádě. Výtěžek z akce půjde na pomoc útulkům.

Chcete nás? 

Tuto otázku si jménem nezaopatřených, odložených a týraných psů v péči spolků a útulků napříč Českou republikou a slovenským příhraničím položíme letos již potřetí. Pojmenovaná je tak umisťovací výstava spojená s promenádou již adoptovaných pejsků. „Dává nám smysl nejen prezentovat psy připravené k adopci, kteří milující rodinu hledají, ale ukázat lidem i psy, kteří už ji našli," říká za organizátory Barbora Poláková. 

Místem konání jsou opět brněnské Lužánky. Akci zahájí fotbalový bohém a milovník psů Petr Švancara a bude odhalen obraz Psí andělé, jehož autorem je malíř Petr Polášek. Tím bude odstartována online charitativní aukce a na závěr výstavy bude vyhlášen výtěžek, který je věnován nezaopatřeným psům.

Prezentace pejsků k adopci

Diváci se setkají s několika desítkami pejsků rozmanitých povah i vzhledu. Psi k adopci budou prezentováni na pódiu, a to v průběhu celého dne v několika blocích. Představí je lidé, kteří je dobře znají a vědí, k jakému člověku jsou pejsci vhodní.

„Zúčastněné útulky přistupují k adopci zodpovědně a jsou otevřeny rozhovorům o potřebách konkrétních pejsků. Všechny také splňují podmínku, že psy do nových rodin umisťují čipované," vysvětlila Poláková.

Máte doma pejska z útulku?

Součástí akce bude i promenáda tzv. adopťáků, čili v minulosti adoptovaných psů. Ta startuje ve 14 hodin na podiu a do 13 hodin se do ní na místě může přihlásit kterýkoliv adoptivní páníček se svým chovancem a předvést ho návštěvníkům akce v celé kráse. 

Program pro děti či fotograf psů

Mimo to se mohou návštěvníci těšit na skákací hrad a agility dráhu pro děti, airbrush tetování, ukázku služebního výcviku teamu pořadatelů českého závodu Hard Dog Race i psích kusů v podání členů ZKO Svitavy Lačnov, nebo dva foto koutky, ve kterých lze za dobrovolný příspěvek pořídit profesionální fotografii svého psa, a tak podpořit psí bezdomovce. V závěru akce se bude losovat bohatá tombola, lístky jsou k dispozici po celý den.

O čem píše Drbna.cz

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

neděle, 20. října 2019, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o