Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Na jižní Moravě se za první pololetí zvýšil počet obyvatel téměř o dva tisíce lidí

středa, 11. září 2019, 09:58

V Jihomoravském kraji se za letošní první pololetí zvýšil počet obyvatel o 1812, a to především zásluhou stěhování. Předběžně žilo v kraji k 30. červnu 1,189.479 obyvatel. V tiskové zprávě to dnes uvedl Karel Adam z Krajské správy Českého statistického úřadu v Brně. Ve srovnání s loňským prvním pololetím klesl letos za prvních šest měsíců počet živě narozených, zemřelých a rozvodů, naopak se zvýšil počet sňatků, přistěhovalých i vystěhovalých.

Na nárůstu počtu obyvatel mělo větší zásluhu stěhování, protože se do kraje za sledované období přistěhovalo o 1487 lidí více, než se z kraje odstěhovalo. Do kraje za prvních šest měsíců přišlo 6729 obyvatel a odešlo z něj 5242. Přirozeným přírůstkem kraji přibylo 325 obyvatel. Živě se narodilo 6489 dětí a zemřelo 6164 lidí.

Nejvyšší přírůstek hlásí Brněnsko, v centru Brna počet obyvatel klesl

V kraji se snížil počet obyvatel ve dvou okresech, a to v okrese Hodonín o 161 lidí a v Brně-městě o 69 lidí. Nejvyšší přírůstek obyvatel byl v okrese Brno-venkov, kde přibylo 1136 obyvatel.

Nárůst počtu obyvatel zaznamenalo devět krajů. Počet obyvatel České republiky se v prvním pololetí zvýšil o 18.841 na 10,669 milionu lidí. Velký nárůst zajistila zahraniční migrace.

Napsal(a) ČTK | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno

Štítky počet obyvatel, jižní morava, statistika, narození, migrace

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o