Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Konference Leadership přiveze do Brna významné řečníky. Vystoupí bývalý slovenský prezident i generál NATO

pondělí, 9. září 2019, 15:00

Jak pracovat se zaměstnanci ve společnostech jako Sonnentor a Zasilkovna.cz, s lidmi na dětské onkologii či v mužské věznici? Jak bourat bariéry mezi lidmi a najít to, co je spojuje? Co může motivovat lidi k výjimečným výkonům na hraně života či v bylinkové továrně? Jak si zachovat své hodnoty a nenechat se "zkazit" mocí? O těchto a mnoha dalších tématech bude hovořit celkem osm řečníků na konferenci Leadership Brno, kterou 18. října od 17 hodin v brněnském Besedním domě pořádá institut GrowJOB.

Na konferenci nebude chybět první dáma české e-commerce a zakladatelka Zasilkovna.cz Simona Kijonková, bývalý prezident Slovenské republiky Andrej Kiska, armádní generál Petr Pavel, bývalý předseda vojenského výboru NATO, což je v alianci nejvyšší vojenské funkce, nebo jeden z nejlepších českých onkologů a přednosta Kliniky dětské onkologie v Brně Jaroslav Štěrba. Konference nabídne případové studie, praktické nástroje a inspiraci od nejlepších leaderů v daných oborech.

Leaderem bez předsudků

Šestý ročník konference bude hostit celkem osm řečníků z řad zástupců zaběhlých firem, start-upů, neziskového sektoru, lékařství, ale i z věznic a armády fungujících na demokratických principech. „Konference se koná měsíc před oslavou 30 let svobody v Česko-Slovensku. V tomto duchu se ponese i náš program, proto jsem přizvala přednášející i ze Slovenska. S účastníky sdílíme hodnotu svobody, respektu k odlišnosti a v pracovních týmech hledáme to, co lidi spojuje, namísto rozděluje,“ říká zakladatelka konference a konzultantka institutu GrowJOB Barbora Vacková.

Z řad žen během konference vystoupí zakladatelka projektu Yellow Ribbon Run a ředitelka mužské věznice Gabriela Slováková nebo držitelka slovenské ceny pro osobnost za občanskou angažovanost Janette Motlová. Obě dámy dlouhodobě bojují proti předsudkům a pomáhají lidem se začleněním do společnosti, ať už se jedná o bývalé vězně nebo osoby z menšin. Motlová je ředitelka Výzkumného ústavu dětské psychologie a patopsychologie a poví, jak emoce souvisí s dobrým leadershipem nebo katastrofickým „leadershitem“.

Do celého světa i na moravskou vesnici

Naopak pohled z čistě komerční sféry nabídne Simona Kijonková, zakladatelka start-upu Zasilkovna.cz, dnes již s devíti letým fungováním. Kijonková nyní zastává pozici CEO holdingu Packeta, řídí 10 firem a 1.000 zaměstnanců v mnoha státech Evropy. Leadership z prostředí výrobní firmy představí Josef Dvořáček, ředitel a spolumajitel bylinkové továrny Sonnentor v Čejkovicích. Ten o úspěšném vedení lidí říká toto: „Chceš byt dobrý leader? V tom případě musíš umět spoustu špatných slov polknout, neřešit drobnosti místo velkých opravdu důležitých věcí a dokázat hlavně lidem odpouštět.“

Bývalý prezident i druhý muž NATO

Jak vést druhé lidi v situacích na hraně života a motivovat je k výkonu, i když už standartní postup nepomáhá, vysvětlí přednosta Kliniky dětské onkologie v Brně Jaroslav Štěrba.

Andrej Kiska, bývalý prezident Slovenské republiky, promluví o nárocích na leadership, které přináší vedení celého státu. A generál Petr Pavel se podělí o to, co se leadeři mohou naučit od velitelů z armády a čeho by se měli vyvarovat.

Další informace a možnost zakoupení vstupenek najdete na webových stránkách akce.

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o