Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Neoznačené maso a krevety převážené v teple. Jihomoravští inspektoři zabavili stovky kilo závadného masa

středa, 4. září 2019, 16:02

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Jihomoravského kraje odhalili na konci srpna při společné kontrole s dálniční policií na na silnici D46 přepravu bezmála 400 kilogramů krevetího masa a masných polotovarů a také 360 ks vajec za nevyhovujících podmínek.

V prvním případě přepravovala dodávka Mercedes 50 kilogramů mraženého krevetího masa v nevyhovující teplotě. K zásilce 360 vajec, kterou také přepravoval, neměl řidič doklad o původu, přestože samotná vejce byla na skořápkách označená.

„S přepravcem, který nebyl navíc pro přepravu potravin registrován u příslušné krajské veterinární správy,  bude zahájeno správní řízení," uvedl zástupce tiskového mluvčího SVS Petr Majer. 

Za nepředložení dokladů o původu potravin a také za nedodržení teplotních podmínek přepravy hrozí nyní viníkovi pokuta až 10 milionů korun.

Na stejném místě a ještě tentýž den pak SVS zkontrolovala  také druhou dodávku. Řidič vezl zhruba 320 kilo mraženého krevetího masa. „I v tomto případě nedodržel dopravce stanovenou teplotu skladování," dodal Majer.

Auto vezlo také 25 kilo masných polotovarů. Řidič přitom nedokázal sdělit původ polotovarů. K masu neměl doklady, balíky nebyly nijak označené. 

„S polotovary na místě znehodnotila modrou barvou a kontrolovanému subjektu nařídila likvidaci potravin v asanačním podniku. Za uvedená porušení a zvláště za uvádění potravin neznámého původu na trh hrozí dle zákona o potravinách pokuta až 50 milionů Kč," uzavřel Majer.

Napsal Martin Šeda | Foto SVS

Štítky SVS, maso, převoz, noeznačené maso, krevety

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o