Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V Jihomoravském kraji se žije nejlépe. V TOP10 se jihomoravské obce ocitly hned čtyřikrát

středa, 14. srpna 2019, 20:34

Jak se žije v Česku? Podle dat z webové stránky Obce v datech si sousedé nejvíce pochvalují bydlení v Jihomoravském kraji. V TOP10 se umístily krom Brna také Hustopeče, Židlochovice a Šlapanice.

Kde se žije nejlépe? Máte-li pochyby, zda byste se neměli přestěhovat do jiného kraje v Česku, vězte, že jste si vybrali dobře. Podle statistik na stránkách Obce v datech se do TOP 10 dostaly hned čtyři města a obce z Jihomoravského kraje! 

Nejlépe se v žebříčku umístily Říčany a také Praha, které si nasbíraly okolo 10 bodů z desíti. Kvalitu života pravděpodobně ovlivňuje také dobré jídlo a pití, protože třetí místo si se skóre 8,1 vybojovaly jihomoravské Hustopeče. Zdraví a životní prostředí obyvatelé cení na 9,7 bodů z 10, a cítí se i materiálně zabezpečení.

Brno skončilo páté a šesté

Pokud žijete v Brně, rozhodněz něj nemusíte být  zklamaní. Krom toho, že na škále od 1 do desítky získalo krásných 7,7 bodů, má v porovnání s ostatními městy hodně co nabídnout jak v oblasti životního prostředí, tak ve zdravotní péči i mezilidských vztazích, které jsou více než vřelé.

Hned za jihomoravským největším městem se se skóre 7,2 umístily také Židlochovice a po Berouně i Šlapanice. Jihomoravský kraj tedy válí na celé čáře. 

Informace jsou z posledního roku

Webová stránka, z níž data pochází, sbírá kompletní data o českých obcích už od minulého roku. Informace má o 206 českých vesnicích i městech a to s aktuálními daty. Index kvality života porovnává eřejně dostupná data v oblasti zdraví, materiálních podmínek a vztahů mezi lidmi ve všech 206 českých obcích s rozšířenou působností.

„Letos je tak k dispozici vůbec první srovnání vývoje kvality života v jednotlivých obcích. A každý další rok bude z tohoto pohledu zajímavější.  Věříme, že transparentní srovnání s dalšími obcemi na základě dat bude pro vedení obcí užitečným nástrojem a impulsem k pozitivním změnám“ řekl Jan Havránek, jednatel společnosti Obce v datech.

Nově je u všech obcí bezplatně otevřeno k nahlédnutí všech 29 dílčích indexů, které detailně mapují kvalitu života v obci, a to ve třech hlavních kategoriích: zdraví a životní prostředí; materiální zabezpečení (práce, bydlení) a vzdělání; služby a vztahy (například existence místních spolků

 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o