Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Chlupatý hrdina Majk zazářil za krátkou dobu již podruhé. Po ztracené holčičce našel i zmizelého slovenského seniora

pondělí, 12. srpna 2019, 16:23

Hrdinové nemusí mít jen plášť, ale také kožich. Důkazem toho je služební pes Majk, kterému se za velmi krátkou dobu podařilo zachránit hned několik životů!

Minulý týden dostali policisté od svých slovenských kolegů hlášení, že pohřešují seniora, který odešel z domova a od té doby o něm nikdo neslyšel. Jihomoravský kraj je hraničním okresem, proto se strážníci z české strany hranic rozhodli pomoci v hledání, senior se mohl pohybovat i na našem území. 

V sobotu odpoledne dostali jihomoravští policisté hlášení, že byl hledaný muž skutečně zahlédnut nedaleko vodní nádrže Mlýnky na Strážnicku. Jeden z policistů se totiž v osudový den vydal do lesa na houby a v lese našel ležet batoh zmizelého seniora. Na místo nálezu ihned vyrazila policejní hlídka s psovodem a služebním psem. 

Pes zachytil stopu a vydal se do Radějovské obory, kde les pořádně propátrával. Okolo sedmé večerní pes Majk postaršího muže našel nehybně ležet v hustém lesním porostu. Seniorův zdravotní stav byl velmi vážný, proto mu policisté okamžitě začali poskytovat první pomoc. Po chvíli muž navázal alespoň oční kontakt. 

"Protože k nálezu došlo kousek za státní hranicí ČR – SR, tak policisté na místo přivolali slovenské policisty a slovenskou rychlou záchrannou pomoc a seniora jim předali." říká mluvčí policie Petr Zámečník. 

Ztracený senior však nebyl jediný, koho se Majkovi podařilo vyčmuchat. Nedávno se zasloužil v případu ztracené holčičky, která se ztratila rodičům na hřišti. Majk holčičku našel živou a zdravou ve sklepě jednoho z okolních domů. 

 

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘sVěrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Dnes, 12:39Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek...

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Dnes, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA GrónskoTrump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Dnes, 10:55Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o