Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V neobydleném domě na Podnásepní vznikne 22 bytů. Noví obyvatelé se nastěhují na konci příštího roku

sobota, 10. srpna 2019, 11:20

Po rekonstrukci neobydleného domu na ulici Podnásepní vznikne dvaadvacet nových bytů. Kromě sociálních bytů vzniknou i startovací byty pro mladé páry a rodiny a jeden ateliér. Rekonstrukce zabere přibližně rok a bude stát 55 milionů.

Rohový bytový dům na adrese Podnásepní 2 je momentálně neobydlený. Čeká ho ale celková rekonstrukce, jejímž výsledkem bude dvaadvacet nových bytů. „Rekonstrukce zahrne také půdní vestavbu a vybudování výtahu, ve dvoře pak vysázení zeleně a umístění posezení,“ uvedla Radka Loukotová z Magistrátu města Brna. Byty od garsonek po 3+1 vzniknou v pěti nadzemních podlažích. Kromě toho rekonstrukce počítá i s jedním nebytovým prostorem, který bude sloužit jako ateliér.

Deset bytů bude vedeno jako sociální byty se službou. „To znamená zajištění kontaktu se sociálním pracovníkem, a to s dobou pověření na dvanáct let. Na tyto byty se vztahuje dotace IROP (Integrovaný regionální operační program – pozn. redakce) ve výši přibližně dvanáct milionů korun,“ dodala Loukotová. Dalších dvanáct bytů město využije podle aktuální potřeby, počítá ale například s tím, že připadnou mladým párům a rodinám jako startovací byty.

Aktuální stav bytového domu na Podnásepní 2, Autor fotografie: Magistrát města Brna

Hotovo by mělo být přibližně za dvanáct měsíců. Noví obyvatelé se nastěhují ještě před koncem příštího roku

Radní města Brna ve středu 7. srpna vybrali zhotovitele stavby. „Vybírali jsme natřikrát. Nakonec se nám podařilo vysoutěžit nabídkovou cenu řádově o pět milionů nižší, než uchazeči nabídli v prvním výběrovém řízení. Nakonec tedy stavbu provede firma IMOS Brno za necelých 48 milionů korun,“ uvedl náměstek primátorky pro bydlení a správu majetku Oliver Pospíšil. Tato částka je ovšem uvedena bez DPH, celková cena je 55 milionů.

Realizace by měla trvat přibližně 360 dní. Město tedy počítá, že by se obyvatelé podle harmonogramu měli nastěhovat do konce příštího roku.

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o