Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Příští rok začne rekonstrukce Veveří až po Grohovu

čtvrtek, 8. srpna 2019, 12:34

Brno plánuje na příští rok rekonstrukci prvního úseku ulice Veveří od křižovatky s Žerotínovým náměstím po Grohovu ulici. Mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek uvedl, že cena rekonstrukce tramvajové trati se odhaduje na 50 milionů korun. Další miliony bude stát úprava komunikace. Podle radního Brna Petra Kratochvíla (ODS) je potřeba úsek udělat, protože je ve špatném stavu. Dál se budou projektovat práce na druhé etapě od Grohovy ulice po Konečného náměstí.

Rekonstrukce po Grohovu už příští rok

Veveří je od Žerotínova náměstí po Konečného náměstí dlouhá zhruba kilometr, Grohova dělí trasu na dva půlkilometrové úseky. „První úsek od Žerotínova náměstí po Grohovu jsme se rozhodli opravit už příští rok v termínu od dubna do června. Uděláme tam koleje a povrch," řekl Kratochvíl. Práce se tak nedotknou sítí pod povrchem, což je v plánu až u druhé etapy od Grohovy po Konečného náměstí.

Silnice ani dva roky nevydrží

Podle Kratochvíla je nutné první úsek zrekonstruovat už příští rok, protože je ve špatném stavu. „Komunikace je v tak hrozném stavu ve spodním úseku, že i dopravní podnik sám říká, že ta silnice dva roky nevydrží. My na to musíme reagovat, je to jedna z posledních hlavních pilířových páteřních komunikací, která vede do centra města a není opravená," uvedl Kratochvíl.

NAPSALI JSME: Veveří bez aut nechceme. Radní brněnského středu odmítli plán předchozí koalice

První úsek vyjde na desítky milionů. „Cena rekonstrukce tramvajové trati v první etapě se odhaduje na 50 milionů korun. K této částce pak přibudou i náklady na následné úpravy komunikace. V této chvíli ale nejsou vyčíslené," uvedl Poňuchálek.

Druhá etapa počítá s úpravou parkování i zeleně

Město bude dále připravovat druhou etapu rekonstrukce Veveří, která bude zahrnovat i práce na sítích pod povrchem a úpravu parkovacích míst a zeleně. Technická studie napoví, kolik bude v místě parkovacích míst, kolik stromů a podobně. Radní vybrali zhotovitele studie.

Město už v předešlých letech za stovky milionů opravilo páteřní komunikace vedoucí z centra města, jako například ulice Milady Horákové nebo Horova a Minská i Údolní. V plánu jsou mimo jiné opravy Benešovy nebo Štefánikovy ulice.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps

Štítky veveří, grohova, rekonstrukce

O čem píše Drbna.cz

Český potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově KarpathosČeský potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově Karpathos

Český potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově Karpathos

Dnes, 09:27Šedesátiletý Čech a 35letý Íránec utonuli při potápění v podvodní jeskyni na řeckém ostrově...

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový krytČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

Dnes, 08:59Jeden druh vysoušeče vlasů od značky Sencor je podle České obchodní inspekce nebezpečný. Při...

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

neděle, 25. srpna 2019, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o