Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Město nechá odtáhnout betonové zátarasy u Hokejové haly mládeže

čtvrtek, 8. srpna 2019, 10:28

Vedení města přistoupí k dalšímu kroku k vyřešení situace v lokalitě Ponava. Brno zde vede spor s podnikatelem Liborem Procházkou ohledně užívání pozemků v lokalitě okolo bývalého fotbalového stadionu Za Lužánkami, hotelu Bobycentrum a Hokejové haly mládeže na Sportovní. Právě na parkovišti poslední zmíněně budovy leží od zimy betonové bloky. Město je nyní nechá odstranit a na náklady majitele, společnosti Fair Lease, s. r. o., odtáhnout.

Dlouholetý spor s Liborem Procházkou dostal nový náboj o letošní zimě. V prosinci minulého roku začaly totiž firmy napojené na podnikatele vybírat parkovné v okolí Bobycentra. Poté zamezili vjezd i na parkoviště u hokejové haly, kam vozí každý den desítky rodičů své děti na trénink.

Brno tento čin napadlo u Městského soudu, který vydal předběžné opatření, jenž zakázalo firmám Libora Procházky vybírat parkovné či zakazovat lidem vjezd. Rozhodnutí pak ještě v červenci potvrdil Krajský soud. 

ČTĚTE TAKÉ: Soud vydal předběžné opatření: Procházkovy firmy nesmí bránit ve vjezdu na parkoviště u Boby a hokejové haly

Město Brno je vlastníkem pozemků okolo Bobycentra a bývalého stadionu za Lužánkami. Na těchto pozemcích má však Libor Procházka soudem přiznané nemovitosti - chodníky, silnice, lavičky, sloupy veřejného osvětlení. Právě kvůli těmto majetkům nemůže město na svých pozemcích v lokalitě stavět, ani s nimi jinak nakládat.

„Na základě předběžného opatření obě společnosti sice zanechaly výběru parkovného a aktivit s tím souvisejících, ale na parkovišti u hokejových hal, resp. na dotčených pozemcích, se stále nachází citybloky, dopravní značka, přívěs a mobilní zábrany, které společnosti využívaly k výběru parkovného. Umístění takových překážek je v rozporu jak s výše uvedeným předběžným opatřením, tak s právem soukromým, a město proto přistupuje dalším krokem k ochraně svých práv,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

NAPSALI JSME: Brno chce u soudu prokázat, že je vlastníkem komunikací okolo Bobycentra

Betonové bloky tedy na parkovišti leží stále. Přestože město už je jednou v zimě nechalo odstranit. Na druhý den se ale na místě zátarasy objevily znovu. Původně odtažené bloky tak stále leží ve skladech Brněnských komunikací. „Současné zátarasy opět uskladníme. Pokud si pro to někdo přijde a prokáže, že je vlastník, uhradí nám poplatek za odvoz, tak mu to dáme," uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Brněnský magistrát vyzval společnosti, aby  bloky odstranily nejpozději do konce června. To se však nestalo. Proto radní schválili, aby zátarasy pracovníci Brněnských komunikací odstranili.

 

zatarasy bobyzatarasy boby2zatarasy boby4zatarasy boby7zatarasy boby5

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o