Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Příjezd diváků na Grand Prix v Brně dnes ráno zkomplikoval déšť

sobota, 3. srpna 2019, 11:45

Déšť zkomplikoval dnes ráno příjezd diváků na Masarykův okruh v Brně, kde se konají tréninky před nedělním hlavním závodem motocyklových závodů Grand Prix. Policie nepouští auta na největší záchytné parkoviště, řekl ČTK mluvčí policie Pavel Šváb. Podle něj funguje jako parkoviště silnice I/23. Fungují ale i další parkoviště. Policie bude situaci přizpůsobovat počasí

Na silnicích se očekává dnes a v neděli silný provoz. Policie doporučuje řidičům, aby počítali se zdržením. Hlavní den je na okruhu až v neděli, dnes ale mohou lidé stejně jako v pátek sledovat tréninky závodníků, takže na okruh míří davy lidí. "Masarykův okruh se od rána pomalu plní fanoušky. Byl ale poměrně intenzivní déšť," uvedl Šváb.

Déšť podle něj způsobil, že policie postupem času zvolila takzvanou mokrou variantu. Znamená to, že nelze odstavit auto na největším záchytném parkovišti na poli, kde obvykle bývají tisíce vozidel, ale policie nechává řidiče zaparkovat na silnici I/23 a k okruhu je dostává pomocí MHD. Podle Švába ale déšť pomalu ustává a policie bude na situaci operativně reagovat.

Policie doporučuje MHD

Pro příjezd vlastním autem k areálu Masarykova okruhu mají návštěvníci využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy na exitu 182 Kývalka a 178 Ostrovačice. Řidiči by také podle policie měli počítat s dopravními omezeními především mezi exity 190 a 194. Návštěvníkům z Brna a okolí policie doporučuje využít městskou hromadnou dopravu, od pátku do neděle budou fungovat zdarma mimořádné linky 400 a X. První z nich z Mendlova náměstí, druhá z Žebětína.

Na akci dohlíží stovky policistů a strážníků. Podle policie zatím nebylo potřeba řešit žádné závažné problémy. "V kempech bylo několik případů rušení nočního klidu. V pátek jsme zkontrolovali dva řidiče cizince pod vlivem alkoholu, hodnota ale nepřesáhla jedno promile," uvedl Šváb.

 

Napsal(a) ČTK | Foto MMB

Štítky ČR, policie, automobilová, motorismus, silniční, svět, Brno

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o