Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brněnský policista zachránil na dovolené v Bulharsku život tonoucímu muži

čtvrtek, 1. srpna 2019, 09:41

Pomáhat a chránit. Takové je heslo českých policistů, kterého se očividně drží i mimo službu a v osobním volnu. Potvrzuje to případ brněnského policisty. Davida Maša, který slouží v brněnském obvodním oddělení Výstaviště, zachránil na dovolené v Bulharsku život dvaaosmdesátiletému krajanovi.

Maša byl s rodinou na dovolené v Bulharsku. Při jedné z procházek po pláži spatřil v moři asi třicet metrů od sebe muže, který se choval velmi divně. V ten den byly dost velké vlny, u pláže vlála červená vlajka a muž se ve vodě doslova plácal.

Po chvíli pozorování Maša vyhodnotil, že má muž velké problémy a vydal se mu na pomoc. Když k tonoucímu připlaval, zjistil, že jde o seniora, který se drží u hladiny jen z posledních sil.

Maša tonoucího seniora otočil na znak, držel mu hlavu nad hladinou a táhl ho na břeh. Kvůli velkým vlnám šlo i pro trénované policistu o velmi náročný úkol. Záchrana byla však naštěstí úspěšná. Na břehu už si seniora převzali plavčíci a poskytli mu zdravotnickou pomoc.

Jak poté hrdina zjistil, zachráněným je dvaaosmdesátiletý český krajan. Bez pomoci policisty by se nejspíš zpátky do Česka už nikdy nepodíval.

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o