Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brněnská MHD zdarma? Od začátku srpna nebudou muset platit dopravu po městě držitelé karty BRNOPAS

pondělí, 29. července 2019, 10:30

Vylepšení se dočkala turistická karta BRNOPAS. Od 1. srpna nebudou muset její držitelé platit za cestování brněnskou městskou hromadnou dopravou. Zdarma budou také vstupy na pět nejoblíbenějších míst ve městě.

Turistická karta BRNOPAS funguje druhým rokem a slouží jako průvodce městem, který svým majitelům doporučuje zajímavá místa a aktuální události ze světa kultury nebo sportu. Mimo to zajišťuje také zlevněné vstupné nebo vstupenky zdarma. „Od ledna letošního roku mají držitelé karty mimo jiné možnost koupit si přednostní vstupenky do Vily Tugendhat, kam jsou běžné vstupenky vyprodané třeba i rok dopředu,“ řekla uvolněná zastupitelka města pro oblast marketingu a cestovního ruchu Kristýna Černá.

Od 1. srpna čeká zájemce o turistickou kartu několik novinek. První z nich je bezplatné vstupné do pěti nejoblíbenějších míst v Brně – do zahrad vil Stiassni, Löw-Beer, Tugendhat a Jurkovičovy, na věž Staré radnice, do brněnského podzemí, katedrály sv. Petra a Pavla a do brněnské zoo. „BRNOPAS zároveň slouží jako praktický výběr toho nejlepšího, co se ve městě dá zažít a vidět,“ přiblížil manažer marketingu TIC Brno Jan Gerych. Kromě toho budou moct držitelé karty také zdarma cestovat městskou hromadnou dopravou.

S novými výhodami přichází vyšší cena za turistickou kartu

Do konce července lze kartu zakoupit za 190 korun pro jednoho dospělého na den, za 250 korun na dva a za 290 na tři dny. BRNOPAS pro děti do patnácti let začíná na 150 korunách za jeden den. Dva dny pak stojí 190 a tři dny ještě o šedesát korun více.  

V souvislosti se změnami dojde také k úpravě cen karty. „Karta s jednodenní platností vyjde dospělého na 290, dítě na 190 korun. I nadále bude možné pořídit kartu i ve dvou a třídenní variantě, přičemž ceník zájemci naleznou na webových stránkách gotobrno, ticbrno nebo brnoid. BRNOPAS lze nechat nahrát na vlastní kartu, nebo využít jedné ze zálohovaných na prodejním místě. Pořídit se dá i online,“ vysvětlil Gerych.

„Za dobu fungování turistické karty BRNOPAS se prodalo celkem 2033 kusů, z toho 784 v roce 2019,“ uzavřela tisková mluvčí Magistrátu města Brna Jana Vašíčková.

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o