Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V Zoo Hodonín se letos narodili klokani, zebry i velbloud

neděle, 21. července 2019, 12:21

Na řadu letošních mláďat se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají do hodonínské zoo. Od začátku roku se tam narodili například zebry, klokani, přímorožec či velbloud. Jsou k vidění ve výbězích, řekla ČTK mluvčí zahrady Marie Blahová. V zoo v tomto týdnu přivítali letošního 100.000. návštěvníka.

Letošní rok je v Zoo Hodonín na přírůstky bohatý. Už v lednu a potom v květnu se narodila dvě mláďata sitatungy západoafrické, dříve nazývané antilopa bahenní. Mladší mládě ale v důsledku vrozené vady uhynulo a stádo nyní čítá pět kusů.

Ve druhé polovině ledna spatřilo světlo světa mládě klokana rudokrkého. "I když byl ve vaku samice pohyb spatřen již dříve, datum je dán právě dnem, kdy mládě poprvé z vaku vystrčí hlavu," uvedla mluvčí. Ve výběhu je kromě mláděte a matky další samice a jeden samec. Mládě se narodilo také klokanům obrovským, a to v polovině dubna. Ve výběhu je společně s rodiči.

Přibyli i malí kopytníci

V únoru a v dubnu se narodila dvě mláďata přímorožce arabského. Od narození jsou k vidění ve výběhu společně s oběma matkami a jedním samcem. Koncem března se narodilo mládě velblouda dvouhrbého. Jde o samičku a je to druhý odchov tohoto páru, kdy první mládě přišlo na svět v roce 2017. "Zatímco první odchov se neobešel bez komplikací, neboť rodiče neměli žádné zkušenosti a trvalo několik dní, než mládě začalo od matky samo pít, letošní mládě a matka si k sobě našly cestu bezprostředně po porodu," uvedla Blahová. Doplnila, že rodiče i mládě jsou k vidění ve výběhu.

Od dubna do května přišla na svět postupně tři mláďata zebry Chapmanovy. Všechna tři mláďata jsou samice. Stádo nyní čítá sedm kusů.

Na návštěvníky čekají i bílá lvíčata

Velkým lákadlem sezony zůstávají dvě mláďata lvů jihoafrických neobvyklé bílé barvy. Narodila se na sklonku loňského roku. "Daří se jim dobře a jsou k vidění ve společném výběhu společně s rodiči. Zda v budoucnu v zoo zůstanou, zatím není jasné," uvedla mluvčí.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším, je v ní přes 1000 zvířat asi ve 280 druzích. Loni ji navštívilo přes 172.000 lidí, což je skoro o 6000 více než v předchozím roce. V pondělí zoo přivítala letošního 100.000. návštěvníka, stalo se tak o několik dní dříve než loni.

Napsal(a) ČTK | Foto Bohuna Mikulicová

Štítky ČR, příroda, zvířata, zoo, Hodonín,

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o