Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brno se chce stát předním evropským městem inovací

středa, 3. července 2019, 15:18

Brno bude usilovat o titul Hlavního evropského města inovací roku 2019. Přihlásilo se do soutěže, kterou každý rok vyhlašuje Evropská komise. V minulých letech zvítězila například Barcelona, Paříž nebo Athény. Brno chce být příkladem pro města střední velikosti, aby se díky inovacím stala technologickým a vědecko-výzkumným centrem.

Všechna přihlášená města posoudí nezávislí odborníci z celé Evropy podle několika kritérií. Patřit k nim bude například to, jak umí město experimentovat a zapojit své obyvatele, jak dokáže inovace šířit a rozvíjet nebo jak využívá inovace ke svému ekonomickému rozvoji.

Brno soutěží o 25 milionů do inovací

„My si připadáme jako město inovací. Inovace jsou nezanedbatelnou měrou zodpovědné za ekonomický růst města. Výherce získá milion eur (kolem 25 milionů korun). Případnou výhru bychom dali do inovací v Brně," uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Máme velkou šanci vyhrát, říká náměstek

Zájemci se mohli hlásit do 6. června. Na konci července bude známo 12 finalistů, kteří se utkají o titul. V září se rozhodne o vítězi. Kromě Hlavního evropského města inovací získá pět dalších kandidátů po 100.000 eur.

„Brno má podle mého názoru velkou šanci uspět. V poslední době podporujeme inovační procesy a začali jsme využívat výhod tohoto nového přístupu," řekl Koláčný. Podle něj se město zaměřuje na životní prostředí, kvalitní život občanů a rozvoj podnikání a vědy v Brně.

Napsal(a) ČTK | Foto R21 Architects

Štítky inovace, soutěž, hlavní město inovací, evropská komise

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o