Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Umisťovací kočičí kavárna Pelíšek pořádá bleší trhy na podporu opuštěných koček

úterý, 28. května 2019, 15:00

Od pondělí do středy 27. – 29. května se brněnská kočičí kavárna poblíž Lužáneckého parku proměnila v charitativní trh. Celý květen mohli nadšenci do podniku nosit věci, které už nepotřebují a chtějí je přenechat někomu, kdo by z nich měl radost. Teď se všechno nasbírané zboží pyšně dme na věšácích a poličkách, aby si právě je vybrali návštěvníci kavárny. Utržené peníze půjdou na podporu nalezených a nemocných koček do útulku Opuštěné kočičí tlapky.

Již jedenáctý bleší trh, pořádaný první českou umisťovací kočičí kavárnou Pelíšek, můžete do zítřka navštívit na třídě kpt. Jaroše. Kavárna se nachází za podchodem kousek od Lužáneckého parku a nabízí hromady zboží, které po celý květen mohli návštěvníci kavárny a milovníci koček do podniku nosit. Utržené peníze budou věnovány na provoz kočičího útulku Opuštěné kočičí tlapky.

Krom oblečení nebo hraček si můžete domů odnést i kočku

Pelíšek je zcela jedinečný podnik a byl vybudován jako úplně první umisťovací kočičí kavárna nejen v Brně. Od samého začátku spolupracuje s kočičím útulkem Opuštěné kočičí tlapky, který se o nalezence stará. Právě z tohoto útulku pochází všichni čtyřnozí obyvatelé tohoto kavárenského zařízení. Moc dlouho se ale obvykle chlupatí povaleči v kavárně neohřejí. 

V roce 2009 rozjeli zakladatelé Pelíšku Hithitovou kampaň, díky které se jim povedlo nasbírat dostatek financí, aby mohla být kavárna otevřena. V Brně se těší velkému zájmu, především proto, že si zájemci vybranou kočku mohou po domluvě adoptovat. Díky tomu, že se návštěvníci s malými šelmami v kavárně seznámí, se lépe poznají se "sortimentem" útulku a většina koček bez domova brzy najde své nové páníčky. Dosud bylo z Pelíšku umístěno přes 300 nalezenců a toto číslo se pořád zvyšuje. Každá kočka, která z Pelíšku odejde do nového domova, si vyslouží fotku na stěnu a vypadá to, že už je majitelé kavárny brzy nebudou mít kam dávat. 

Za přemnožení koček mohou ve většině případů jejich majitelé

Jak kavárna Pelíšek, tak útulek Opuštěné kočičí tlapky krom opečovávání, léčení a umisťování zvířat rozšiřijí také osvětu mezi lidmi. Týká se předvším kastrace, která je bohužel velmi opomíjená. Kvůli nekastrovaným kočkám, které se octou na ulici, se mnohdy toulavá zvířata přemnožují a přeplňují útulky. O to horší případ je, když kočku nenechají kastrovat přímo jejich majitelé a kočičí mláďata následně usmrcují. Topení koťat je nejen kruté, neboť zvíře umírá po dobu až 15 minut, ale navíc je považováno za týrání zvířat. 

S kastrací mnohdy pomáhá spousta programů, které si vedou databáze veterinářů, a díky nim pak mohou majitelé zvířat na tuto operaci dostat příspěvek. Kastrace je jednoduchý zákrok, který může kočce pomoct i se zdravím, mnohá zvířata trpí hormonálním onemocněním, záněty nebo nádory na mléčných žlázách.

Návštěva Pelíšku stojí za to

Do středečního odpoledne si mohou zájemci přijít vybrat pěknou památku na návštěvu kočičí kavárny. Na pultících lze najít všechno od knížek, přes oblečení a potřeb pro chovatele až po doplňky do bytu. Svoje propagační předměty nabízí i samotná kavárna. Pobyt navíc obohatí všudypřítomné vrnící kočky, které se rády mazlí. I mimo bleší trh je velmi příjemné se do kavárny vydat jen tak ve volném čase.  

 

 

 

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto Pelíšek, Šárka Motyčková

Štítky kočky, Pelíšek, blešák, útulek, pomoc, Opuštěné kočičí tlapky

O čem píše Drbna.cz

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

neděle, 20. října 2019, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o