Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

FOTO/VIDEO: Středoškoláci v Brně stávkovali za lepší klima a snížení emisí

pátek, 24. května 2019, 17:25

Asi 500 středoškolských studentů dnes na Dominikánském náměstí v Brně stávkovalo za lepší ochranu klimatu a snižování emisí. ČTK to za pořadatele řekla Lucie Smolková. Akce se konala i v jiných městech. Studenti po vládních představitelích požadují řešení klimatické krize. Podobná akce se v Brně uskutečnila i počátkem května.

"Chceme upozornit na změny klimatu a získat tomuto tématu adekvátní pozornost. Především chceme zvýšit tlak na vládní představitele. Požadujeme, aby urychleně přistoupili k řešené této závažné krize, představili ambiciózní návrhy k řešení a co nejdříve je aplikovali v praxi," uvedla dnes v proslovu na náměstí Smolková.

Studenti přišli na Dominikánském náměstí stávkovat místo školy a s sebou si přinesli různé transparenty, na kterých například stálo: "Dnes nejsme ve škole, jsme tady proto, abychom upozornili na klimatickou krizi, která ohrožuje budoucnost naši i příští" nebo "Vzdělání je důležité, ale klimatická krize je důležitější". Nechyběly jim ani grafy emisí oxidu uhličitého v Česku nebo graf oteplování planety.

Studenti pochodovali k Denisovým sadům a zpět

Studenti se také vydali na průvod městem, z Dominikánského náměstí šli na Zelný trh a poté přes Denisovy sady zpět na Dominikánské náměstí.

 

Stávka za klima je podle Smolkové vypsaná celosvětově a zapojí se do ní přes 140 zemí světa. Globální hnutí Fridays for Future ji dnes uspořádalo asi v 15 městech ČR.

Inspirací středoškolákům po celém světe je šestnáctiletá švédská environmentální aktivistka Greta Thunbergová, která na problematiku nějakou dobu poukazuje. Cestuje po světě a zdůrazňuje problémy, které může neaktivita a nezájem o planetu zapříčinit.

hor ktp

Napsal(a) ČTK | Foto Šárka Motyčková

Štítky ČR, ekologie, demonstrace, školy

IMG_20190524_111953IMG_20190524_113841IMG_20190524_113124IMG_20190524_113817IMG_20190524_113657

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

pondělí, 21. října 2019, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

pondělí, 21. října 2019, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

pondělí, 21. října 2019, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o