Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

TIPY NA TÝDEN: Slavnosti piva na Riviéře, Burger Street Festival, Muzejní noc, MIG 21 a Slavnosti dobrého jídla

pondělí, 13. května 2019, 09:51

Nevíte, kde vám hlava stojí? Tento týden je tolik zajímavých akcí, které vám klid nedodají. A že počasí dosud nepřálo? Nevadí. Hlavní je mít slunce v duši.

Jarní Slavnosti dobrého jídla proběhnou v termínu 15. – 18. května na náměstí Svobody v Brně. V centru Brna se představí restaurace, občerstvení, foodtrucky, regionální prodejci, sladké i slané dobroty, pivo a víno.

Národní prodejní přehlídka oceněných piv z odborných pivovarských soutěží, Slavnosti piva na Riviéře, slibuje od čtvrtka 16. května přes pětadvacet velkých pivovarů a řemeslných minipivovarů a bude i národní prodejní přehlídka piv z odborných soutěží České pivo, PIVEX a Jarní cena českých sládků.

MALALATA je už 12 let synonymem pro jedinečnou fúzi balkan beats, gypsy music, cumbie a reggae. Ve čtvrtek 16. května si s nimi můžete užít Tančírek pod hvězdným nebem na Kraví Hoře.

Ve čtvrtek 16. května  se bude snadně žít a tančit. Na Špilberku totiž vystoupí populární taneční, pěvecká a striptérská skupina MIG 21, pod širým nebem na nádvoří a společně s nimi zahraje Michal Hrůza, zakladatel kapely Ready Kirken.

Burger Street Festival znova rozpaluje grily! Po roce se vrací do Brna a veze ty nejlepší burgrárny, hranolkárny, zmrzlináře a všechny, co moc dobře ví, co se k hamburgerům sluší a patří. To celé se vstupem zdarma v pátek 17. května.

MUNIFESTO – festival plný filmů, dokumentů, hudby a hlavně výrazných osobností, které se otiskly do historie i současnosti jubilující Masarykovy univerzity. Narozeniny má sice univerzita, ale na oslavu v podobě tohoto filmového festivalu jsou zváni všichni, rozhodně ne jen studenti či absolventi! 19 projekcí, na 35 hostů, 2 filmové večery s živou hudbou, 1 soutěžní večer krátkometrážních filmů, 3 party noci s DJ‘s, 1 modrý koberec přes celou Scalu – otevřený všem.  Tím vším bude tento festival od pátku 17. až do neděle 19. května hýřit.

Brněnská muzejní noc nás čeká v sobotu 18. května. Navštivte muzea i mimo běžné hodiny a aspoň jednou do roka si užijte kulturní sobotní večer.

A co si takhle v neděli 19. května dát trošku do těla? Schody AŽ nahoru je běžecký závod na nejvyšší budovu v Česku – brněnský AZ Tower.

O čem píše Drbna.cz

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidíPolicie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

pondělí, 17. června 2019, 23:19Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména...

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidiSlovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

pondělí, 17. června 2019, 16:17Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do...

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTKHamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

pondělí, 17. června 2019, 14:02Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o