Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Hrdinové v uniformách. Policisté na Blanensku seniorce zachránili život

pátek, 3. května 2019, 16:00

Pomáhat a chránit. Přesně podle těchto slov se v pondělí zachovali dva policisté na Blanensku. Starší ženě poskytli první pomoc a tím jí zachránili život.

V pondělí 29. dubna odpoledne došlo u seniorky v Ostrově u Macochy k zástavě srdce. Ihned po oznámení vyrazili dva policisté z Dopravního inspektorátu Blansko prap. Antonín Barvík a prap. Jan Buš na místo. Policejní hlídka vybavená automatizovaným externím defibrilátorem (AED) dojela jako první a do domu je vpustil manžel dvaasedmdesátileté seniorky.

Žena ležela bezvládně v pokoji na zemi, nekomunikovala a nedýchala. Policisté na nic nečekali a připevnili elektrody přístroje. Výboje nebyly přístrojem doporučeny, i tak ale oba muži zákona zachovali chladnou hlavu a započali nepřímou masáž srdce, kterou prováděli až do příjezdu hlídky dobrovolných hasičů z Jedovnic. Hasiči pak s policisty pokračovali v záchraně života ženy.

Resuscitaci poté převzali zdravotníci ZZS JmK, kterým se podařilo obnovit krevní oběh pacientky. Po zajištění dýchacích cest ji pak na řízené ventilaci převezli do boskovické nemocnice. 

"Všechny složky IZS zafungovaly skvěle a jejich bezchybná spolupráce vedla k záchraně lidského života, všem patří velký dík!" pochválila odvedenou práci mluvčí blanenské policie Lenka Koryťáková.

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto PČR

Štítky policie, hrdina, seniorka, první pomoc

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdíletFotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Dnes, 19:56Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba –...

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátovéHry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Dnes, 17:32Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u...

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Dnes, 16:54Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o