Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Hrdinové v uniformách. Policisté na Blanensku seniorce zachránili život

pátek, 3. května 2019, 16:00

Pomáhat a chránit. Přesně podle těchto slov se v pondělí zachovali dva policisté na Blanensku. Starší ženě poskytli první pomoc a tím jí zachránili život.

V pondělí 29. dubna odpoledne došlo u seniorky v Ostrově u Macochy k zástavě srdce. Ihned po oznámení vyrazili dva policisté z Dopravního inspektorátu Blansko prap. Antonín Barvík a prap. Jan Buš na místo. Policejní hlídka vybavená automatizovaným externím defibrilátorem (AED) dojela jako první a do domu je vpustil manžel dvaasedmdesátileté seniorky.

Žena ležela bezvládně v pokoji na zemi, nekomunikovala a nedýchala. Policisté na nic nečekali a připevnili elektrody přístroje. Výboje nebyly přístrojem doporučeny, i tak ale oba muži zákona zachovali chladnou hlavu a započali nepřímou masáž srdce, kterou prováděli až do příjezdu hlídky dobrovolných hasičů z Jedovnic. Hasiči pak s policisty pokračovali v záchraně života ženy.

Resuscitaci poté převzali zdravotníci ZZS JmK, kterým se podařilo obnovit krevní oběh pacientky. Po zajištění dýchacích cest ji pak na řízené ventilaci převezli do boskovické nemocnice. 

"Všechny složky IZS zafungovaly skvěle a jejich bezchybná spolupráce vedla k záchraně lidského života, všem patří velký dík!" pochválila odvedenou práci mluvčí blanenské policie Lenka Koryťáková.

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto PČR

Štítky policie, hrdina, seniorka, první pomoc

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o