Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Krajští zastupitelé dnes začnou projednávat územní plán. Brno chce ochranu před tranzitní dopravou

čtvrtek, 28. března 2019, 09:08

Brno žádá kraj, aby plánovaná silnice 43 byla v úseku přes městské části Kníničky a Bystrc zastřešená či v tunelu. Krajské zastupitele čeká dnes formální zahájení aktualizace krajského územního plánu a zástupci Brna zaslali kraji požadavky, jak při aktualizaci postupovat. Jde hlavně o silnici 43, ale například také o obchvat Maloměřic a Obřan. Brno chce maximální ochranu obyvatel města před dopady tranzitní dopravy.

Jihomoravský kraj začne s aktualizací krajského územního plánu na základě studie, kterou si nechal v předchozích dvou letech zpracovat.

Studie mimo jiné doporučila vést dálnici či čtyřpruhovou silnici 43 přes městské části Kníničky, Bystrc a Bosonohy, kde se má velkou křižovatkou napojit na dálnici D1. Město tuto trasu v současnosti nerozporuje. Vzhledem k tomu, že kraj ve studii neřešil, jak bude silnice vypadat, a pouze porovnával dopravní proudy, však požaduje vypracování technického řešení.

„Naším cílem je maximální ochrana obyvatel Brna, proto upozorňujeme, že je potřeba některé záležitosti v aktualizaci řešit, i když jsou nad rámec zásad. Požadujeme, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí a aby byl úsek procházející Kníničkami a Bystrcí kompletně zakrytý, tedy v tunelu či zastřešený," řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Zároveň nemá silnice vytvářet bariéru v městských částech.

V Bosonohách má kraj podle města mimo jiné zajistit vedení silnice v co největší vzdálenosti od bytové zástavby. Dále požadují brněnští radní jednoznačné vymezení obchvatu Maloměřic a Obřan a jeho napojení na velký městský okruh v úseku Rokytova.

Díky tomu by se přemístila z těchto městských částí tranzitní doprava, která míří do dalších částí Brna z Bílovic nad Svitavou a obcí nad nimi.

Kraj usiluje o vydání aktualizace územního plánu do podzimu roku 2020.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, silnice, stavby, Brno, Jihomoravský, AUDIO

O čem píše Drbna.cz

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republikuDevátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

Dnes, 08:43V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách...

Nemám kuchařský idol, nechci nikoho kopírovat, říká sedmnáctiletá vítězka MasterchefaNemám kuchařský idol, nechci nikoho kopírovat, říká sedmnáctiletá vítězka Masterchefa

Nemám kuchařský idol, nechci nikoho kopírovat, říká sedmnáctiletá vítězka Masterchefa

Dnes, 08:00Když se ostatní učili počítat, Kristína již zkoušela vařit jeden z nejtěžších gastronomických...

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupnéScooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

úterý, 25. června 2019, 16:17Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o