Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Město nechá postavit u plánované atletické haly ještě parkoviště za 20 milionů

pátek, 15. března 2019, 08:00

Brněnští radní ve středu schválili změnu u veřejné zakázky na stavbu Atletické haly Kampus. Díky tomu vznikne na pozemcích určených k výstavbě haly 170 parkovacích míst, s nimiž až dosud projekt nepočítal. Náklady se tak zvýší z předpokládaných 650 milionů korun o dalších 20 milionů.

Příprava stavby začala 1. září loňského roku, realizace má podle smlouvy trvat nejdéle 35 měsíců. Délka lhůty pro vydání územního rozhodnutí je 9 měsíců, pro vydání stavebního povolení 7 měsíců a 19 měsíců pak zbývá na dokončení stavby. V současné době zhotovitel zpracovává dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí.

Ve smlouvě o dílo se město coby objednatel zavázalo, že zajistí pro halu dostatečný počet parkovacích míst. Předpokládalo se, že k tomu bude sloužit plánovaný parkovací dům při Fakultní nemocnici Brno Bohunice, eventuálně bude možné využít přilehlé parkovací plochy ve stejné lokalitě. Parkoviště však nelze využívat, neboť byla vybudována pro jiné účely než pro Atletickou halu. Město tedy musí dostatečný počet parkovacích míst zajistit.

„Parkoviště bude mít 170 parkovacích míst. Jeho povrch bude tvořit asfalt a vsakovací dlažba. Vznikne i retenční nádrž včetně vpustí na zadrženou dešťovou vodu. Podle plánu zde budou také vysázeny stromy a popínavá zeleň,“ popsal první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Situaci musíme urychleně řešit. Je jasné, že nutnost výstavby parkoviště znamená pro město dodatečný náklad. Objektivně se jedná o další z manažerských selhání minulého vedení a nezbývá nám než se s ním nějakým způsobem vypořádat tak, aby nebyl projekt výstavby haly ohrožen,“ uvedl radní pro investice David Grund.

Napsal Brněnská Drbna | Foto Magistrát města Brna | Zdroj s použitím TZ

Štítky Brno, parkování, Atletická hala, Kampus

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínkuBývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Dnes, 15:59Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD...

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil byMíra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Dnes, 15:23Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale...

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dálPo vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Dnes, 15:10Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o