Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brno rozzáří půl milionu LED světel. Vánoční výzdoba se poprvé rozsvítí v pátek

pondělí, 19. listopadu 2018, 16:18

Zaměstnanci Technických sítí (TS) Brno dokončují tento týden vánoční osvětlení městských ulic. Hotové musí být do čtvrtka, aby se v pátek, kdy začínají adventní trhy, mohlo rozsvítit. Pracovníci společnosti Bon Jour Illumination od neděle zdobí vánoční strom na náměstí Svobody, což by měli dodělat do středy.

Zhruba třetina výzdoby se týká historického centra, další městských částí. Ve středu města bude o adventu a Vánocích svítit zhruba půl milionu diod. „Pro letošní rok jsme zvolili stejně jako loni jednoduché, ale o to efektnější osvětlení založené na teplé bílé barvě. Hustá síť světel zdobí ulice ústící na náměstí Svobody, jako jsou Česká, Rašínova či Kobližná, ale i ty ostatní v srdci města, například Joštovu, Starobrněnskou, Orlí, okolí hlavního nádraží či Šilingrovo náměstí," řekla technická ředitelka TS Brno Lenka Dufková.

Speciální péči věnují Technické sítě výzdobě ulice Radnická a portálu vstupní brány do nádvoří Staré radnice, kde je dominantou nasvícená kašna. Uvnitř nádvoří rozsvítí také ochoz při vstupu do vyhlídkové věže Staré radnice, kam míří o adventu hodně návštěvníků.

Vánoční strom letoa i na Dominikánském náměstí

Osvětlený strom bude kromě náměstí Svobody také na Dominikánském náměstí. Jejich výzdoba bude letos bohatší, na jednom stromu budou čtyři osmnáctimetrové řetězy. Od 2. prosince bude nasvícený a nazdobený také strom na Malinovského náměstí před Mahenovým divadlem.

Od 23. listopadu budou otevřené stánky na adventních trzích. Na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí budou letos poprvé otevřené i přes vánoční svátky až do 28. prosince.

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Hrivňák

Štítky vánoční výzdoba, brno, centrum, vánoce

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínkuBývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Dnes, 15:59Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD...

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil byMíra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Dnes, 15:23Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale...

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dálPo vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Dnes, 15:10Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o