Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Podpořte dobrou věc a zlepšete si fyzičku. Benefiční běh na Hluboké pomůže zajistit vzdělávání dětí na druhém konci světa

úterý, 11. září 2018, 12:03

„Vyběhněte s námi naproti lepším zítřkům - pro sebe nebo pro druhé, kteří potřebují pomoci.“ Tímto mottem se snaží pořadatelé 1. benefičního běhu pro Hvězdici přimět širokou veřejnost k účasti na akci, která proběhne už v neděli 16. září ve Sportovně-rekreačním areálu na Hluboké nad Vltavou v rámci mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány. Všichni soutěžící svou účastí podpoří vzdělávání a sociální zabezpečení dětí v Kambodži.

„Díky vašemu příspěvku budou moci děti v Kambodži jít do školy a vzdělávat se, čímž zabezpečí budoucnost sobě a své budoucí rodině,“ říká za pořadatele Zuzana Reifová.

Organizátoři si pro soutěžící připravili běh na 5 a 10 kilometrů měřený profi časomírou. Trasa povede po cyklostezce podél řeky Vltavy z areálu Hluboká směrem na Purkarec. Na ty nejmenší čeká dětský závod.

Startovné dětského závodu je 100 korun. Startovné závodu na 5 a 10 kilometrů je 200 korun. „Kompletní výtěžek z akce bude připsán na transparentní účet Hvězdice,“ dodala za pořadatele Markéta Nováková. Právě tato nezisková organizace z Českých Budějovic za dobu svého fungování odvedla v Kambodži velký kus práce. První školu postavila za čtyři a půl měsíce. První výuka ve škole začala v roce 2014, teď budou zahajovat pátý ročník. Druhou školu čeká letos premiéra. Za neziskovou organizací stojí devětadvacetiletá Veronika Pospíšilová. „Děti se mě často ptají, proč jsem tam postavila zrovna školu a ne třeba nemocnici. Jedním z důvodů je genocida, která tam proběhla v sedmdesátých letech, při které byli vyvražděni všichni intelektuálové, ale hlavní důvod byl zase hrozně jednoduchý. Školu tam v tu chvíli potřebovali,“ vysvětluje. A právě zaplacením startovného můžete i vy přispět svou trošku na dobrou věc.

Pokud se necítíte na běh, přijďte podpořit účastníky k trati, zacvičit si jógu a užit si skvělou neděli třeba s celou rodinou. Po dobu celé akce bude sportovně-relaxační areál otevřen v celé své kráse. Vyzkoušet tak můžete lanový park, špuntárium, minigolf, workout hřiště a další.

Aktuální informace k běhu, doprovodnému programu a informace, jak se registrovat, najdete ve facebookové události.

Napsal(a) Michael Daněk

Štítky Kambodža, běh, benefice, Hvězdice, Hluboká nad Vltavou,

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o