Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

FOTO&VIDEO: Stovky lidí dnes v Brně demonstrovaly proti Andreji Babišovi

úterý, 5. června 2018, 19:04

Několik stovek lidí přišlo dnes na Zelný trh v Brně na zahájení Koncertu pro demokracii, který je protestem proti trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Někteří měli transparenty proti Babišovi, jiní mávali českou vlajkou. Před davem bylo přichystané pódium pro několik řečníků a hudebníků. Vystoupili na něm například senátor Zdeněk Papoušek (KDU-ČSL), rektor JAMU Petr Oslzlý a další. Protestní akce se konají ve více městech České republiky, krom Brna třeba i v Praze, Olomouci, Ostravě nebo Českých Budějovicích, kde je zrovna Babiš na návštěvě.

Lidé v Brně měli transparenty s nápisy: "Necheme trestně stíhaného premiéra", "Nechci premiéra Stbáka, lháře, sprosťáka, manipulátora, zločince", "Babiš je rakovina této země" nebo "Komunisty a stbáky ve vládě nechceme".

Koncert pro demokracii je podle organizátorky Hany Strašákové spojený s celostátní akcí nazvanou Jednou provždy! směřující proti Babišovi. „Koncert slouží jako završení sběru podpisů petice za odstoupení trestně stíhaného premiéra. Petici za 100 dní podepsalo 250.000 lidí," uvedla Strašáková.

Signatáři požadují, aby byl premiérem člověk, který má vyjednanou podporu ve Sněmovně, není trestně stíhaný a má čisté lustrační osvědčení. Dále chtějí, aby hnutí ANO a ČSSD odmítly vznik vlády závislé na komunistech a aby prezident konal a jmenoval slušného premiéra. Akci zahájili senátor Papoušek a Oslzlý, který mluvil o tom, že České republice hrozí, že se stane totalitním ostrovem.

Na jevišti vystoupili i kadeřník Jan Špilar, kandidát do Senátu, stejně jako jeho protivník, rektor Masarykovy univerzity, Mikuláš Bek. Mezi řečníky pak také stand up komička Adéla Elbel, předsedkyně hnutí Žít Brno Barbora Antonová nebo ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

O vládě jedná hnutí ANO s ČSSD, vytvořily by menšinovou koalici, kterou by podporovali komunisté. ČSSD má o vstupu do vlády rozhodnout ve vnitrostranickém referendu do půli června. Nyní vládne vláda v demisi složená hnutím ANO, která však nezískala podporu ve Sněmovně.

IMG_20180605_182305IMG_20180605_183545IMG_20180605_182136IMG_20180605_182340IMG_20180605_183912

O čem píše Drbna.cz

Češi nevěří institucím, EU není výjimkouČeši nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Dnes, 12:01Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii....

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotíPašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Dnes, 11:09Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři...

VW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit 636 milionůVW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit 636 milionů

VW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit 636 milionů

Dnes, 09:24Nárok na odškodnění 636 milionů korun pro majitele vozů koncernu Volkswagen v tzv. kauze Dieselgate...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o