Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brno se poprvé zapojí do Dnů dětské onkologie

úterý, 13. února 2018, 14:36

Udělejte dobrý skutek, myslete na druhé a přijďte podpořit onkologicky nemocné děti na I. ročník Dnů dětské onkologie v Brně. Akce nabídne vzdělávání i zábavu nejen pro malé pacienty. Dny dětské onkologie se uskuteční tento víkend od 16. do 18. února v centru města Brna i v prostorách Fakultní nemocnice Brno, Hvězdárny a planetária Brno a Knihovny Jiřího Mahena v Brně.

Stejně jako v ostatních městech po celém světě, i ty brněnské mají za cíl přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění. Vzdát hold všem bývalým i současným dětským pacientům a jejich rodinám, stejně tak vzpomenout na ty, kteří onemocnění bohužel podlehli.

Na Dny dětské onkologie, které probíhají po celém světě, je pro širokou veřejnost připraven bohatý program. Ve 14 hodin bude probíhat osvětová kampaň na náměstí Svobody, kde budou návštěvníci moci získat zlatou stužku a dozvědět se více informací o problematice onkologicky nemocných dětí. Hlavně děti se můžou těšit na soutěže a malování na obličej. 

Doktoři a další roztančí Svoboďák

Sobotní část programu odstartuje vesele - ve 14 hodin roztančí Svoboďák lékaři a pracovníci Dětské nemocnice, Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, Společně k úsměvu i Nemocničních klaunů. Návštěvníci se budou moci poradit přímo s lékaři z Fakultní nemocnice Brno. Odpočinou si v chillout zóně, zapojí se do výtvarné dílny či soutěží. Vaše děti si jistě nenechají ujít soutěž „varlat“ nebo dotazník, za jehož vyplnění bude každý respondent odměněn.

Od 15 hodin bude v Knihovně Jiřího Mahena v Brně probíhat čtení s Hanou Holišovou, ambasadorkou projektu, a Alešem Slaninou z Městského divadla Brno. Pro všechny návštěvníky zde bude připraven foto koutek, malování na obličej a od 16 hodin neformální beseda vyléčených pacientů pod patronací organizace Společně k úsměvu. Ve stejnou dobu startuje osvětová kampaň i v areálu Hvězdárny a planetária Brno, kde bude také možné získat zlatou stužku, oddychnout v chillout zóně a využít malování na obličej.

Slavnostní večer a společná snídaně s pacienty

Od 20 hodin začne na Hvězdárně a planetáriu Brno slavnostní večer za pěveckého vystoupení Hany Holišové a Aleše Slaniny z Městského divadla Brno. Následovat bude projekce Buňka! Buňka! Buňka! v digitáriu. Zakončením slavnostního večera bude vypouštění balónků splněných přání, příchozí se mohou těšit na přípitek. Vstupenky na večerní program jsou k zakoupení za 200 Kč na pokladně hvězdárny nebo přes online rezervační systém.

V neděli 18. února posnídají malí dětští pacienti z Dětské nemocnice ve společnosti Aleše Slaniny z Městského divadla Brno a baletek NdB v kostýmech z představení Sněhurka.

Podrobnosti k celému programu jsou k dispozici na webových stránkách nebo na facebookovém profilu Dny dětské onkologie Brno.

Napsal Brněnská Drbna | Foto Zdravotníklaun.cz | Zdroj s použitím TZ

Štítky Dny dětské onkologie, Brno

Kam dál?

FOTO: Kancelář městského architekta navrhla novou podobu Halasova náměstíFOTO: Kancelář městského architekta navrhla novou podobu Halasova náměstí

FOTO: Kancelář městského architekta navrhla novou podobu Halasova náměstí

úterý, 13. února 2018, 14:07Více místa pro lidi, více zeleně, nové chodníky pro pěší a méně aut – tak by se mohlo v budoucnu...

V Pevnosti poznání o víkendu zjistíte, že Láska je věda V Pevnosti poznání o víkendu zjistíte, že Láska je věda 

V Pevnosti poznání o víkendu zjistíte, že Láska je věda 

úterý, 13. února 2018, 11:52V sobotu 17. února a v neděli 18. února se bude v Pevnosti poznání v Olomouci odehrávat program ve...

Rodiče v Brně mohou vybrat základní školu pro své děti. V Lužánkách odstartuje veletrh školRodiče v Brně mohou vybrat základní školu pro své děti. V Lužánkách odstartuje veletrh škol

Rodiče v Brně mohou vybrat základní školu pro své děti. V Lužánkách odstartuje veletrh škol

úterý, 13. února 2018, 11:32Brněnští rodiče malých předškoláků budou mít od zítřka jedinečnou příležitost popovídat si se...

O čem píše Drbna.cz

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Dnes, 13:48Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum...

Kauza WSM pokračuje. Muž, který vylákal z lidí 1,5 miliardy korun, je obviněn z podvoduKauza WSM pokračuje. Muž, který vylákal z lidí 1,5 miliardy korun, je obviněn z podvodu

Kauza WSM pokračuje. Muž, který vylákal z lidí 1,5 miliardy korun, je obviněn z podvodu

Dnes, 13:19Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili dvaačtyřicetiletého...

Merkelová a Macron podepsali takzvanou Cášskou smlouvuMerkelová a Macron podepsali takzvanou Cášskou smlouvu

Merkelová a Macron podepsali takzvanou Cášskou smlouvu

Dnes, 12:20Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v západoněmeckých...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o