Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Bývalý brněnský radní Kratochvíl je obviněný z krácení daně

úterý, 3. května 2016, 10:06

Policisté obvinili bývalého brněnského radního Tomáše Kratochvíla z ANO, nyní nezařazeného zastupitele, z krácení daně o více než 1,6 milionu korun. Podle vyšetřovatelů nechal vystavovat fiktivní faktury své nábytkářské firmě Toka od společnosti z Panenských ostrovů, píše deník Mladá fronta Dnes.

Podle vyšetřovatelů v letech 2006 až 2011 zanášel do účetnictví fiktivní faktury za pronájem reklamního prostoru, i když za ně nedostal žádné protiplnění. Uměle si tak snižoval základ placené daně. Smlouvy uzavíral s firmou Pavlík a partner brněnského automobilového závodníka Michala Pavlíka, píše list. Reklamu pak měla zajišťovat firma Prototype Team Ltd. se sídlem na Britských Panenských ostrovech. To se ale podle policie nestalo.

Kratochvíl tvrdí, že o krácení daně neví a že byl podvedený Pavlíkem. Policie se o případ prý zajímala, ale tak to podle Kratochvíla i skončí. Tvrdí, že neudělal nic nezákonného.

Z policejního vyšetřování ovšem plyne, že Pavlíkově firmě jednatel Kratochvíl zaplatil za čtyři roky téměř deset milionů korun. Odtud plyne škoda na daních 1,6 milionu. Kratochvíl zdůraznil, že jakmile ho finanční úřad upozornil, dlužné daně hned zaplatil a uhradil i vyměřenou pokutu. Nyní vyšetřovatelé předali případ státnímu zástupci s konstatováním, že Kratochvíl se trestného činu dopustil.

Kratochvíl byl až do podzimu radním za hnutí ANO v Brně a měl na starosti správu městských firem. Hnutí jej však vyloučilo a Kratochvíl se stal řadovým zastupitelem. Spory s ostatními členy brněnského ANO vznikly kvůli tomu, že Kratochvíl pracoval údajně velmi pomalu na přeměně městských firem na holding.

Zdroj: ČTK
 

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Dnes, 16:54Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v...

Slovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví ČeskoSlovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví Česko

Slovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví Česko

Dnes, 14:22Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštíví ve čtvrtek Českou republiku. Bude to její první...

Na vlastní kůži: Zlatou stezkou po Čechách. Více než sto kilometrů v nohách a krásná příroda jako bonusNa vlastní kůži: Zlatou stezkou po Čechách. Více než sto kilometrů v nohách a krásná příroda jako bonus

Na vlastní kůži: Zlatou stezkou po Čechách. Více než sto kilometrů v nohách a krásná příroda jako bonus

Dnes, 10:13Když se řekne dovolená, většina z nás si pravděpodobně představí relax u vody, dlouhé hodiny nic...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o