Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Bývalý brněnský radní Kratochvíl je obviněný z krácení daně

úterý, 3. května 2016, 10:06

Policisté obvinili bývalého brněnského radního Tomáše Kratochvíla z ANO, nyní nezařazeného zastupitele, z krácení daně o více než 1,6 milionu korun. Podle vyšetřovatelů nechal vystavovat fiktivní faktury své nábytkářské firmě Toka od společnosti z Panenských ostrovů, píše deník Mladá fronta Dnes.

Podle vyšetřovatelů v letech 2006 až 2011 zanášel do účetnictví fiktivní faktury za pronájem reklamního prostoru, i když za ně nedostal žádné protiplnění. Uměle si tak snižoval základ placené daně. Smlouvy uzavíral s firmou Pavlík a partner brněnského automobilového závodníka Michala Pavlíka, píše list. Reklamu pak měla zajišťovat firma Prototype Team Ltd. se sídlem na Britských Panenských ostrovech. To se ale podle policie nestalo.

Kratochvíl tvrdí, že o krácení daně neví a že byl podvedený Pavlíkem. Policie se o případ prý zajímala, ale tak to podle Kratochvíla i skončí. Tvrdí, že neudělal nic nezákonného.

Z policejního vyšetřování ovšem plyne, že Pavlíkově firmě jednatel Kratochvíl zaplatil za čtyři roky téměř deset milionů korun. Odtud plyne škoda na daních 1,6 milionu. Kratochvíl zdůraznil, že jakmile ho finanční úřad upozornil, dlužné daně hned zaplatil a uhradil i vyměřenou pokutu. Nyní vyšetřovatelé předali případ státnímu zástupci s konstatováním, že Kratochvíl se trestného činu dopustil.

Kratochvíl byl až do podzimu radním za hnutí ANO v Brně a měl na starosti správu městských firem. Hnutí jej však vyloučilo a Kratochvíl se stal řadovým zastupitelem. Spory s ostatními členy brněnského ANO vznikly kvůli tomu, že Kratochvíl pracoval údajně velmi pomalu na přeměně městských firem na holding.

Zdroj: ČTK
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o