Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Koalice v Černovicích končí, ANO vypovědělo smlouvu a připravuje novou koalici

čtvrtek, 13. prosince 2018, 11:29

V městské části Brno-Černovice končí po několika týdnech koalice ČSSD, ANO, Černovických patriotů a ODS, která obešla vítěze voleb Společně pro Černovice. Koaliční smlouvu vypovědělo hnutí ANO. Změny ve vedení radnice má potvrdit čtvrteční zastupitelstvo. Jako starosta by tak měl skončit Pavel Blažík z ČSSD a novým by se měl stát lídr Společně pro Černovice Ladislav Kotík, uvedli v tiskové zprávě zástupci plánované koalice. V ní spolu s vítězem voleb zasedne ANO a KDU-ČSL. Právě vítěz voleb navrhne odvolání vedení radnice.

Dosavadní koalice měla těsnou většinu 12 hlasů z 21. Hnutí Společně pro Černovice získalo ve volbách víc než 31 procent hlasů, druzí sociální demokraté měli podporu o polovinu menší. Nová koalice disponuje také 12 mandáty, vítěz jich má sedm, ANO tři a lidovci dva.

Za koncem nynější koalice jsou především spory mezi ANO a ostatními partnery při tvorbě rozpočtu. Ukázaly se zásadní rozpory v prioritách. „Rozpočtu chybí smysluplné investice. Například projekt stavby černovického centra, který jsem spoluiniciovala, je zmíněn pouze okrajově. Na problémy jsme ale narazili i kolem Pískovny Černovice, kde se prohlubují střety zájmů. Od nové spolupráce si slibuji nejen vyřešení zmíněných problémů, ale i lepší mezilidské vztahy," popsala hlavní důvody odstoupení od smlouvy Šárka Korkešová (ANO).

Podle zástupce lidovců Jiřího Hasoně je mezi budoucími partnery programová shoda. „Chceme se soustředit na zlepšení bytové politiky, více otevřít radnici občanům a zaměřit se na rozvoj celé městské části včetně míst, na která se zatím dost zapomínalo," uvedl Hasoň.

Podle pravděpodobného nového starosty Kotíka nemělo dosavadní vedení radnice žádnou vizi. „Chceme Černovice nasměrovat k dynamičtějšímu rozvoji," uvedl Kotík.

Napsal(a) ČTK | Foto MČ Černovice /Facebook

Štítky černovice, brno, koalice, rozpad, vznik, hnutí ano

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Dnes, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTELetiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Dnes, 11:58Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy...

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje BabišeVedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

pátek, 23. srpna 2019, 21:55Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o