Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Koalice v Černovicích končí, ANO vypovědělo smlouvu a připravuje novou koalici

čtvrtek, 13. prosince 2018, 11:29

V městské části Brno-Černovice končí po několika týdnech koalice ČSSD, ANO, Černovických patriotů a ODS, která obešla vítěze voleb Společně pro Černovice. Koaliční smlouvu vypovědělo hnutí ANO. Změny ve vedení radnice má potvrdit čtvrteční zastupitelstvo. Jako starosta by tak měl skončit Pavel Blažík z ČSSD a novým by se měl stát lídr Společně pro Černovice Ladislav Kotík, uvedli v tiskové zprávě zástupci plánované koalice. V ní spolu s vítězem voleb zasedne ANO a KDU-ČSL. Právě vítěz voleb navrhne odvolání vedení radnice.

Dosavadní koalice měla těsnou většinu 12 hlasů z 21. Hnutí Společně pro Černovice získalo ve volbách víc než 31 procent hlasů, druzí sociální demokraté měli podporu o polovinu menší. Nová koalice disponuje také 12 mandáty, vítěz jich má sedm, ANO tři a lidovci dva.

Za koncem nynější koalice jsou především spory mezi ANO a ostatními partnery při tvorbě rozpočtu. Ukázaly se zásadní rozpory v prioritách. „Rozpočtu chybí smysluplné investice. Například projekt stavby černovického centra, který jsem spoluiniciovala, je zmíněn pouze okrajově. Na problémy jsme ale narazili i kolem Pískovny Černovice, kde se prohlubují střety zájmů. Od nové spolupráce si slibuji nejen vyřešení zmíněných problémů, ale i lepší mezilidské vztahy," popsala hlavní důvody odstoupení od smlouvy Šárka Korkešová (ANO).

Podle zástupce lidovců Jiřího Hasoně je mezi budoucími partnery programová shoda. „Chceme se soustředit na zlepšení bytové politiky, více otevřít radnici občanům a zaměřit se na rozvoj celé městské části včetně míst, na která se zatím dost zapomínalo," uvedl Hasoň.

Podle pravděpodobného nového starosty Kotíka nemělo dosavadní vedení radnice žádnou vizi. „Chceme Černovice nasměrovat k dynamičtějšímu rozvoji," uvedl Kotík.

Napsal(a) ČTK | Foto MČ Černovice /Facebook

Štítky černovice, brno, koalice, rozpad, vznik, hnutí ano

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v PrazeNejvětší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Dnes, 14:06Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast...

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkářiHodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Dnes, 10:17Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na...

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutímPředmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Dnes, 09:31Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o