Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Vítězové z ANO v Brně jednají s ODS a lidovci. Ke spolupráci přizvali i Piráty a ČSSD

pondělí, 8. října 2018, 14:19

Piráti se v Brně sešli s vítězným hnutím ANO, které chce na magistrátu sestavit širší koalici. Většinu mezi 55 zastupiteli má přitom s ODS, se kterou ANO jednalo jako s první. O víkendu už oslovilo ke spolupráci i KDU-ČSL s ČSSD a dnes také Piráty. Pirátům by případná pětikoalice nevadila, bude se ale dál jednat o shodách v programu. Zatím tak není jasné, zda zůstane jen ANO s ODS, nebo bude širší koalice s některým ze tří možných partnerů nebo se všemi. V zastupitelstvu je ještě SPD, s ním ale ANO odmítá jednat.

Primátor Brna a lídr ANO Petr Vokřál řekl, že ANO chce nabídnout stranám možnost odpracovat potřebné věci pro město. Navíc čím více stran bude v koalici, tím méně jich bude podle Vokřála v opozici, aby brzdily práci vedení města. Pokud by vznikla pětikoalice, v opozici by byla jen SPD. Podle Vokřála ale zatím není jasné, kdo se k ANO a ODS přidá, bude se o tom dál jednat.

Koalice ano, rada ne

Lídr Pirátů a dosavadní radní Brna Tomáš Koláčný ČTK řekl, že ANO Pirátům nejprve nabídlo možnost spolupráce, avšak bez účasti v radě. „To jsme odmítli. Proto jsme se bavili o tom, zda by pro nás bylo zajímavé jít do nějaké širší koalice. To jsme nevyloučili, ale bude záležet na programové shodě," řekl Koláčný.

Snaha najít shodu v rezidentním parkování

Podle něj tedy nebylo nic přislíbeno ani odmítnuto a ANO dnes bude jednat s dalšími partnery o případné spolupráci i s Piráty. Podle Koláčného bude zásadní hledat shodu v rezidentním parkování. „ANO zastává jinou pozici než všechny ostatní strany, které stejně jako my říkají, že je potřeba to upravit," řekl Koláčný.

Kromě toho chtějí Piráti prosadit otevřená výběrová řízení na veřejné zakázky do šesti milionů a pokračování v participativním rozpočtu.

Volby v Brně vyhrálo ANO, má 18 mandátů z 55. ODS jich má 14, KDU-ČSL osm, Piráti šest, ČSSD pět a SPD čtyři.

Napsal(a) ČTK | Foto primátor.brno.cz

Štítky politika, volby, zastupitelstvo, brno, ANO, KDU-ČSL, PIRÁTI, ČSSD, ODS, SPD

O čem píše Drbna.cz

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republikuDevátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

Dnes, 08:43V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách...

Nemám kuchařský idol, nechci nikoho kopírovat, říká sedmnáctiletá vítězka MasterchefaNemám kuchařský idol, nechci nikoho kopírovat, říká sedmnáctiletá vítězka Masterchefa

Nemám kuchařský idol, nechci nikoho kopírovat, říká sedmnáctiletá vítězka Masterchefa

Dnes, 08:00Když se ostatní učili počítat, Kristína již zkoušela vařit jeden z nejtěžších gastronomických...

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupnéScooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

úterý, 25. června 2019, 16:17Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o