Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brno chystá projekt družstevního bydlení, zaměří se na mladé

úterý, 28. srpna 2018, 18:26

Brno chce zavést družstevní bydlení. Projekt má pomoct získat byt mladým lidem, kteří nedosáhnou na hypotéku, ale mají na splácení. Radní schválili příslušnou koncepci na svém dnešním zasedání.

Projekt spočívá ve stavbě bytů na pozemcích města a vzniku družstva. V něm bude podle primátorova náměstka Petr Hladíka (KDU-ČSL) zastoupené město a lidé s vkladem od 400.000 do 700.000 korun.

Hypotéku si vezme celé družstvo, jakmile ji splatí, město z družstva vystoupí a byty přejdou na lidi. Podávání žádostí o družstevní bydlení začne podle Hladíka elektronickou formou 1. října.

Zájemci budou muset plnit podmínky

Kromě vkladu je podmínkou, že zájemce je občanem České republiky nebo členského státu Evropské unie. Musí mu být od 18 do 36 let, nesmí vlastnit nemovitost pro bydlení a příjem samoživitele nebo manželského či partnerského páru musí být v rozmezí od 35.000 do 50.000 korun čistého.

Potřeba bude i výpis z rejstříku trestů nebo potvrzení o bezdlužnosti například ze zdravotní pojišťovny nebo finančního úřadu. Od ceny bytu se odečte původní vklad družstevníků, zbylou částku doplatí v měsíčních splátkách a po doplacení hypotéky družstvem přejde byt na jednotlivé vlastníky.

Stavět by se mělo v Černovicích, Lískovci nebo Na Kamenkách

Smyslem bytového družstevnictví je zajistit dostupné bydlení. Chceme pomoct mladým rodinám, které mají omezené příjmy a nedosáhnou na hypotéky. Založením bytového družstva bude město garantovat lepší podmínky vyjednané s bankou nebo dodavateli družstva pro výstavbu domů," řekl Hladík.

Brno chce stavět takové byty v městské části Černovice v lokalitě Na Kaménkách, v Novém Lískovci na Kamenném vrchu a ve Starém Lískovci na Západní bráně.

Brno vlastní bezmála 30.000 bytů, což je asi 15 procent z celkového počtu ve městě. Většinu z městských bytů spravují městské části, kterých je v Brně 29.

Napsal Brněnská Drbna | Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Štítky bydlení, správa, byty, Brno

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o