Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Studenti promění podchod pod nádražím v galerii

pátek, 21. září 2012, 16:54

Studenti výtvarného umění promění podchod pod brněnským hlavním nádražím v galerii. V nevlídném prostoru vytvoří přímo před zraky kolemjdoucích několik velkoformátových děl umístěných na panelech. Cílem je zvelebit místo, jímž denně procházejí desetitisíce lidí.

Podchod patří mezi hlavní komunikační tepny v Brně, propojuje historické jádro města s jeho jižní částí a železniční nádraží s autobusovým.

„V současnosti jsou zde převážně tržnice s levným zbožím. Celkový ráz podchodu je značně neutěšený, stejně jako přilehlé prostranství, kam podchod na jižní straně ústí,“ uvedl rektor Vysokého učení technického Karel Rais.

První velkoformátová díla vytvoří příští týden studenti Fakulty výtvarných umění VUT spolu se svými kolegy z partnerské umělecké školy v Barceloně. Vernisáž bude ve čtvrtek odpoledne.

Díla v galerii nazvané Myšina chtějí umělci jednou za dva nebo tři měsíce obměňovat. Příští kolekci vytvoří na stejných plochách autoři vybraní odbornou porotou.

Peníze na výtvarné potřeby získali studenti prostřednictvím květnové aukce uměleckých děl svého učitele, malíře Petra Kvíčaly. Dražba vynesla téměř 130 tisíc korun. Projekt nové galerie podpořilo také město Brno a radnice čtvrti Brno-střed.

Rais věří, že nová galerie ve veřejném prostoru může inspirovat další podobné projekty - třeba i většího rozsahu.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o