Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Sály Staré radnice ozdobí květiny

pátek, 12. dubna 2013, 15:50

S příchodem jara se naplno rozbíhá i nová turistická sezona. Ta v Brně bude slavnostně zahájena tuto sobotu 13. dubna po dvou letech opět v historických prostorách nově zrekonstruované Staré radnice.

Už od půl desáté se v Radnické ulici rozezní tóny Ivančického Dixielandu, jehož energická hudba bude zvát kolemjdoucí k bohatému celodennímu programu.

V 10 hodin pak bude nová turistická sezona slavnostně zahájena. Do 15 hodin budou probíhat komentované prohlídky Staré radnice.

„Při procházkách budou historické sály hrát všemi barvami. V nich bude naaranžována jarní výstava nazvaná S květinou dějinami floristy Slávka Rabušice, kterou budou moci návštěvníci obdivovat až do 17. dubna,“ uvedla k živému a voňavému zpestření zahájení sezony ředitelka Turistického informačního centra města Brna Petra Kačírková.

Atmosféru dotvoří i živá dobová hudba v podání rodinného seskupení Gajdoši a barokního souboru Cantus et cordis. Součástí prohlídky bude i výstup na 63 metrů vysokou radniční věž, odkud je nezapomenutelný pohled na město.

V 11 hodin zazní na ochozu věže slavnostní famfáry Moravských žesťů v dobových kostýmech a ohlásí „brněnské poledne".

Vedle prohlídek interiérů se na nádvoří uskuteční několik šermířských vystoupení skupin Bravo team a Rex a v průchodu radnice pod brněnským drakem si zájemci budou moci zakoupit brněnský groš, který přímo před jejich očima vyrazí zručný pregéř.

Celodenní program nezapomíná ani na děti. Od 14 hodin bude probíhat oblíbená soutěž Běž na věž a vyhraje ten, kdo nejrychleji zdolá 173 schodů na ochoz. Děti budou mít příležitost předvést nejen svou fyzickou zdatnost, ale i své výtvarné schopnosti v soutěži Jedeme na výlet. Na vítěze čekají malé odměny.

„Tradičně jsou připraveny rovněž prohlídky města s průvodcem. Na výběr bude z několika tematických okruhů: Secesní stavby centru Brna, Tajemství brněnských pasáží, Brněnské kavárny nebo Po stopách brněnských pověstí,“ upřesnila trasy Kačírková.

V rámci doprovodného programu se od 10 do 17 hodin budou v sobotu konat také kostýmované prohlídky brněnského podzemí a na úterý 16. dubna jsou milovníci dekorativní flóry zváni v 17 hodin do Freskového sálu Staré radnice na odbornou přednášku autora květinové výstavy Slávka Rabušice na téma: Aranžování květin v historickém interiéru.

Foto: MMB

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

neděle, 15. září 2019, 20:21Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky...

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropyRopný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

neděle, 15. září 2019, 13:09Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh...

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehodV Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

neděle, 15. září 2019, 07:51Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o