Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

O post ředitele Národního divadla se ucházejí už jen tři lidé

pondělí, 15. dubna 2013, 16:24

Do druhého kola výběrového řízení na ředitele Národního divadla Brno postoupili tři lidé. Komise je vybrala dnes z celkových sedmi uchazečů. Druhé kolo se uskuteční 23. dubna, komise pak radním doporučí nejvhodnějšího kandidáta.

Koncepce jednotlivých uchazečů o směřování divadla budou podle náměstkyně primátora Jany Bohuňovské po konkurzu veřejně dostupné.

„Chceme, aby výběrové řízení bylo transparentní. Všichni uchazeči souhlasili se zveřejněním jména i pozdějším vyvěšením koncepce, se kterou se o post ucházejí,“ řekla Bohuňovská.

Do druhého kola postupují Martin Gerych, Karel Mitáš a Tomáš Šimerda. Všichni podle dostupných informací působí v uměleckých institucích.

Současné výběrové řízení na ředitele Národního divadla Brno je druhé, v prvním konaném na podzim komise nikoho nedoporučila. Primátor a zároveň předseda komise Roman Onderka už dříve avizoval, že nynější konkurz bude odbornější.

Největší mimopražské divadlo dočasně vede provozní a výrobní náměstek Jan Petr, který před koncem loňského roku vystřídal ekonomickou náměstkyni Marii Hubovou. Bývalý ředitel Daniel Dvořák odstoupil loni v září.

Zdroj: ČTK
Foto: www.divadlo.cz

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Dnes, 16:32Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí,...

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Dnes, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o